Tylko jeden klub z Chorzowa ze wsparciem „Śląskiego Programu Klub”

Dofinansowanie w ramach „Śląskiego Programu Klub” otrzymały 73 kluby sportowe z województwa śląskiego. Wśród nich znalazł się tylko jeden klub z Chorzowa – AKS Wyzwolenie.

Pilka

Celem programu jest wsparcie klubów sportowych z województwa śląskiego. Dofinansowanie z budżetu samorządu województwa można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów czy organizację obozów sportowych. Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył na ten cel 800 tys. zł.

- Zależy nam na tym, by sport się rozwijał w różnych obszarach, szczególnie teraz, w tym trudnym czasie dla klubów sportowych. Sukces programu w skali kraju i regionu pokazuje, że warto inwestować w sport, wspierać małe kluby i promować aktywność i zdrowy styl życia wśród najmłodszych adeptów sportu – podczas wręczania dofinansowań mówił marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

Tylko klub AKS Wzwolenie dostał wsparcie ze „Śląskiego Programu Klub”

Na to wsparcie dla młodych adeptów sportu może jednak liczyć tylko jeden klub z Chorzowa – AKS Wyzwolenie, który dostał 10 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży. O dofinansowanie starało się jeszcze pięć innych klubów z naszego miasta: KS Stadion Śląski, UKS Ruch Chorzów, Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji „Sokolnia”, UKS Statima Biathlon i UKS Chorzów. Nie uzyskały one jednak odpowiedniej liczby punktów.

fot. pixabay.comSubskrybuj chorzowski.pl

google news icon