Turniej o Puchar Gerarda Cieślika opuści Chorzów?

Turniej o Puchar Gerarda Cieślika prawdopodobnie opuści Chorzów – informuje Gazeta Wyborcza. Organizator turnieju twierdzi, że MORiS zaproponował rynkowe stawki, których nie jest w stanie udźwignąć.

Turniej

W tym roku w Chorzowie miała się odbyć trzecia edycja turnieju, który przypomina legendę Ruchu Chorzów. Zaplanowano udział 32 zespołów, z czego połowa to drużyny z Ekstraklasy.

- Rywalizacja, którą zapowiadano jako największą w Polsce imprezę dla trzynastoletnich piłkarzy, stoi jednak pod znakiem zapytania. Co ciekawe, przeszkodą w jej organizacji wcale nie jest pandemia – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Chorzowski MORiS chce za dużo pieniędzy?

Przeszkodą nie jest pandemia koronawirusa, a pieniądze jakich chce miasto. Tomasz Zabielski, organizator Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika, mówi Gazecie Wyborczej, że w dwóch poprzednich edycjach opłaty związane z użytkowaniem miejskich obiektów były symboliczne. W tym roku chorzowski MORiS za wynajem boisk na Cichej i Kresach zażądał rynkowych stawek.

- Na początku było to 30 tys. zł. Potem udało się – w wyniku negocjacji – zbić cenę do 25 tys. zł brutto. To koszty użytkowania boiska treningowego na stadionie Ruchu oraz obiektu przy chorzowskich Kresach. To dla nas za dużo – podkreśla organizator turnieju.

Turniej o Puchar Gerarda Cieślika odbędzie się... w Warszawie?

W ubiegłym roku budżet turnieju wynosił 36 tys. zł, w tym 30 tys. dotacji z Ministerstwa Sportu, a resztę dołożył organizator. Budżet imprezy obejmuje m.in. koszty obsługi, wyżywienia, miejsc noclegowych oraz nagrody. Przy 25 tys. zł za wynajem boisk turnieju po prostu nie da się zorganizować.

- Postanowiono nas potraktować jak komercyjną imprezę. Z jednej strony nawet to rozumiem. Takie prawa rynku. Z drugiej dziwię się jednak, bo myślę, że wykonywaliśmy dla miasta i Ruchu dobrą pracę – dodaje Tomasz Zabielski.

Organizator turnieju poszukuje teraz innego miejsca na jego przeprowadzenie. Może to być nawet duża impreza w Warszawie. Alina Zawada, dyrektorka chorzowskiego MORiS-u, odmówiła Gazecie Wyborczej komentarza w tej sprawie.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów

Gorol idzie ze śląskim teściem oglądać fusbal

Mateusz Winciersz Ruch Chorzów

Kolejny powrót na Cichą

Mariusz idzik

Najlepszy snajper Ruchu Chorzów wraca do gry?

Ruch chorzow

Wielki Ruch wspiera Ruch Chorzów

Historia ruchu

Niebieskie początki – ukazał się pierwszy tom...

Rc

Ruch Chorzów zakończył sezon sparingami....

Waszczuk2

Wiceprezes wyrzucony z Ruchu z dnia na dzień -...