Trzy punkty zostały na Cichej. Ruch Chorzów pokonał KKS Kalisz

Ponad 7 tys. kibiców stawiło się w niedzielę, 27 marca 2022 r., na stadionie przy Cichej 6. Po wyrównanym meczu Ruch Chorzów pokonał KKS Kalisz 1:0.

Ruch Chorzów/Tomasz Stefanik
Ruch Chorzów KKS Kalisz

W 25. kolejce eWinner 2. ligi Ruch Chorzów podejmował na własnym stadionie KKS Kalisz. Klub z Wielkopolski w tabeli jest tuż przed grupą spadkową, ale w Chorzowie był trudnym przeciwnikiem. Spotkanie było bardzo wyrównane, a o jego wyniku zdecydował jeden celny strzał. W 40. minucie bramkarza gości pokonał Daniel Szczepan.

- Często graliśmy o wiele lepiej dla oka i publiczności, a tych punktów nie było. Zawsze mówiliśmy o niedosycie, o pechu, itd. To spotkanie na pewno nie należało do ładnych – ta gra była szarpana, nie było płynności. Wynikało to z zaangażowania jednej i drugiej drużyny w walce o te piłki w środku pola. Dopisujemy trzy punkty i jesteśmy w tym samym miejscu, w którym byliśmy przed spotkaniem – na konferencji po meczu mówił Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów.

W czołówce tabeli bez zmian

Po tej kolejce czołówka tabeli pozostała bez zmian. Na prowadzeniu jest Stal Rzeszów (61 punktów), kolejna Chojniczanka Chojnice (51 punktów), a na trzecim miejscu Ruch Chorzów (47 punktów). Do 1. ligi bezpośrednio awansują tylko dwa pierwsze zespoły. Kolejne cztery drużyny czekają baraże.

- Dobrze, że utrzymaliśmy ten wynik do końca, bo to dla nas bardzo ważne trzy punkty. Gonimy dalej Chojnice i mam nadzieję, że to się uda – powiedział dla klubowych mediów Przemysław Szkatuła, pomocnik Niebieskich. W następnej kolejce Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki. - To spotkanie na pewno też nie będzie łatwe – mówił trener chorzowian.

Ruch Chorzów – KKS Kalisz 1:0 (1:0)

1:0 Daniel Szczepan, 40 min.

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik (46 Szkatuła), Nawrocki, Szywasz – Żuk (90 Wójtowicz), Mokrzycki, Sikora, Malec (46 Wyroba) – Foszmańczyk, Janoszka (70 Stępień) – Szczepan (77 Żagiel); trener: Jarosław Skrobacz. Rezerwowi: Osobiński, Będzieszak, Kulejewski, Bąk.

KKS Kalisz: Krakowiak – Głaz (59 Putno), Stolc, Kendzia (84 Dudek), Smoliński – Borecki, Gawlik – Zawistowski, Wysokiński (59 Gordillo), Kamiński (46 Staszak) Giel; trener: Bogdan Zając. Rezerwowi: Górski, Waleńcik, Koczy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon