Trzecie wzmocnienie Niebieskich i licencja na 2. ligę

Ruch Chorzów wzmacnia zespół. Trzecim zawodnikiem, który dołączył do Niebieskich jest Filip Żagiel z Polonii Bytom. Klub z Cichej ma już także licencję na grę w 2. lidze.

Filip Żagiel i Seweryn Siemianowski

Niebiescy budują zespół na grę w 2. lidze. Na początek przy Cichej pojawił się nowy trener – Jarosław Skrobacz, który ostatnio prowadził Miedź Legnicę, a jako asystent dołączył do niego Jan Woś, były piłkarz Ruch Chorzów. Później do zespołu dołączyli Tomasz Dyra ze Ślęzy Wrocław i Przemysław Szkatuła, który ostatnio występował w Pniówku Pawłowice.

Z Polonii Bytom do Ruchu Chorzów

Kolejny zawodnikiem, który dołączył do zespołu z Cichej jest Filip Żagiel. Ostatnio grał w Polonii Bytom na pozycji pomocnika i był jednym z wyróżniających się tam piłkarzy. W minionym sezonie rozegrał 32 spotkania i strzelił 9 bramek. Z Ruchem Chorzów związał się dwuletnią umową z opcją przedłużenia.

- Z radością przyjąłem propozycję Ruchu. To klub z ogromną tradycją i sukcesami. Przychodzę tutaj, żeby walczyć o kolejne awanse i powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jestem zawodnikiem, który lubi presję i walkę o najwyższe cele, nic nie motywuje mnie bardziej. Ruch to także liczni kibice, możliwość grać przy ul. Cichej przy ich dopingu sprawia, że nie mogę doczekać się startu rozgrywek. Tutaj pachnie piłką na każdym kroku – mówi Filip Żagiel.

Niebiescy interesują się jeszcze jednym zawodnikiem bytomskiej Polonii. To Krzysztof Kamiński, bramkarz niebiesko-czerwonych.

Ruch Chorzów z licencją na 2. ligę

Ruch Chorzów poinformował również, że Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała Ruchowi licencję na grę w 2. lidze. Podobnie jak w przypadku pozostałych beniaminków rozgrywek, na klub nałożony został nadzór finansowy, związany z koniecznością monitorowania złożonej prognozy finansowej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Filip Nawrocki i Seweryn Siemianowski

Ruch Chorzów wzmacnia defensywę

GKS Jastrzębie Ruch Chorzów

Niebiescy zremisowali w drugim sparingu

Duże wzmocnienie Ruchu Chorzów Nowym zawodnikiem Niebieskich został Tomas Podstawski

Duże wzmocnienie Ruchu Chorzów. Jest nowy zawodnik

Pierwsze wzmocnienie na Ekstraklasę Ruch Chorzów ma nowego napastnika

Pierwsze wzmocnienie na Ekstraklasę. Nowy zawodnik na Cichej

Vanja Markovic

Serbski pomocnik w Ruchu Chorzów

Damian Kowalczyk

Ruch Chorzów wzmacnia atak! Kim jest nowy napastnik?

Siemianowiski Grzyb

Legenda Niebieskich wraca na Cichą