Trener Łukasz Bereta odchodzi z Ruchu Chorzów!

Wprowadził Niebieskich do 2. ligi i opuszcza klub! Zarząd Ruchu Chorzów poinformował, że nie udało się porozumieć z trenerem Łukaszem Beretą w kwestii nowej umowy.

Łukasz Bereta

Klub informuje w komunikacie, że osiągnięto porozumienie w zakresie finansowym oraz długości kontraktu. Nie udało się porozumieć w kwestii zapisu o okresie wypowiedzenia, który miał być identyczny jak w obecnej, obowiązującej do końca czerwca umowie.

- Zapis o okresie wypowiedzenia jest stosowany w każdej umowie podpisywanej przez klub i nie może być odstępstw od tej reguły. Nauczeni doświadczeniem z przeszłości, będąc zarazem na etapie odbudowy, nie możemy sobie pozwolić na złamanie przyjętych zasad – tłumaczy Ruch Chorzów.

Łukasz Bereta objął drużynę Ruchu Chorzów 18 czerwca 2019 r., w najtrudniejszym momencie dla klubu – tuż po spadku do 3. ligi. Poprowadził Niebieskich w 63 spotkaniach i zanotował 44 zwycięstwa, 11 remisów i 8 porażek. Zwieńczeniem jego dwuletniej pracy z zespołem był awans do 2. ligi.

- Trenerowi oraz jego współpracownikom serdecznie dziękujemy za podjęcie się misji sportowej odbudowy Ruchu, zaangażowanie w pracę, a przede wszystkim poprowadzenie drużyny do awansu. Życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. Do zobaczenia! - czytamy w klubowym komunikacie.

Rozmowy z nowymi kandydatami na stanowisko trenera pierwszej drużyny Ruchu Chorzów mają być podjęte niezwłocznie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon