Tramwaje wracają na ul. 3 Maja w Chorzowie. Niestety jeszcze nie na całej trasie

Na ul. 3 Maja w Chorzowie wracają tramwaje. Nie, przebudowa się jeszcze nie skończyła. Nie będzie to też „jedenastka”, a tramwaj dojedzie tylko do połowy ulicy.

fot. Aleksandra Starosta/Tramwaje Śląskie
Chorzow 3 Maja tramwaj

Na zakończenie prac na ul. 3 Maja w Chorzowie trzeba będzie poczekać co najmniej do końca 2022 r., choć prace miały się skończyć w grudniu 2021 r. Dobiega jednak końca modernizacja torowiska „jedenastki” wzdłuż ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach.

- Gotowy do obsługi ruchu tramwajowego jest też fragment wydzielonego torowiska od skrzyżowania w Piaśnikach do ul. Składowej w Chorzowie – zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Zamiast „jedenastki” będzie „dziesiątka”

Ruch na linii nr 11 nie może być jednak w pełni przywrócony. Zamiast „jedenastki” będzie więc „dziesiątka”. To linia tymczasowa, która zostanie uruchomiona od soboty, 30 kwietnia 2022 r. Tramwaj będzie kursował w relacji Ruda Śląska Chebzie Pętla – Chorzów Wodociągi.

Jak zapewniają w tramwajowej spółce linia obsługiwana będzie dwukierunkowymi, niskopodłogowymi wagonami, a częstotliwość kursowania ustalona została na 30 minut.

Chorzów remont ul 3 Maja

Może Cię zainteresować:

Kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

27/04/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon