Tramwaje stop! Kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie. Już od jutra przestaną tam kursować tramwaje, a na kolejne utrudnienia muszą się także przygotować kierowcy oraz piesi.
Trzecimaja


„Jedenastka” nie pojedzie przez ul. 3 Maja

Choć modernizacja chorzowskiej ul. 3 Maja rozpoczęła się już na początku listopada ubiegłego roku, to dopiero teraz wstrzymany zostanie ruch tramwajów i rozpoczną się prace torowe.

- Pierwotny plan zakładał rozpoczęcie prac od strony skrzyżowania z ul. Katowicką, jednak po dokładnej analizie podjęta została decyzja o wejściu na plac budowy od drugiej strony zakresu, tj. od granicy ze Świętochłowicami. Dzięki temu mogliśmy przez blisko trzy jesienno-zimowe miesiące utrzymać kursowanie tramwajów linii 11 na pełnej trasie – tłumaczy Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Jak informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego od soboty, 25 lutego, zostanie całkowicie wyłączona komunikacja tramwajowa w ciągu ul. 3 Maja w Chorzowie i ul. Chorzowskiej w Świętochłowicach. Tramwaje wrócą tam dopiero w połowie przyszłego roku. Do tego czasu funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza. Linia oznaczona jako T-11 będzie kursować trasą: Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP – Świętochłowice Piaśniki Skrzyżowanie – Chorzów Rynek. Autobus będzie jeździć co 15 min. w dni robocze i co 30 min. w dni wolne. Tramwaj linii 11 będzie kursował tylko na trasie: Katowice Plac Miarki – Chorzów Rynek – Łagiewniki Zajezdnia.

Kolejne utrudnienia dla kierowców

W związku z realizacją kolejnego etapu przebudowy ul. 3 Maja, na odcinku pomiędzy ulicami Katowicką i Floriańską, na utrudnienia muszą się przygotować także kierowcy. Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie na tym odcinku ulicy zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę Świętochłowic. Objazd w stronę Bytomia poprowadzony zostanie ulicami: Miarki, Łagiewnicką i Krzyżową, a w stronę Katowic przez ulice Floriańską i Krakusa. Na remontowany odcinku ograniczona zostanie liczba miejsc postojowych. Zmiany obejmą także pieszych - część chodników zostanie wyłączona z użytkowania, zapewniony będzie dostęp do posesji.

Przebudowa ul. 3 Maja w Chorzowie to inwestycja warta ponad 70 mln złotych. Prace obejmą wymianę torowiska, nawierzchni jezdni, oświetlenia i instalacji oraz budowę ścieżki rowerowej. Zakończenie przebudowy planowane jest na wrzesień 2021 roku.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon