Tour de Pologne wystartuje w Chorzowie. Poznaliśmy trasę wyścigu

W tegorocznym Tour de Pologne zapowiadają się wielkie emocje, bo do Polski przyjadą gwiazdy kolarstwa. Poznaliśmy już trasę wyścigu. Zawody rozpoczną się w Chorzowie.

Eb3 OJ F Xk AM0 L0z

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Tour de Pologne zyskało jeszcze większy prestiż. To będzie pierwsza impreza z cyklu World Tour po wznowieniu sezonu. Czołowi kolarze świata rozpoczną zmagania w Polsce już 5 sierpnia.

W środę 2 lipca poznaliśmy oficjalną trasę wyścigu. Tour de Pologne będzie mieć pięć, a nie jak zwykle siedem etapów. I etap rozpocznie się w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Kolarze pojadą w kierunku Piekar Śląskich, potem skierują się na Ogrodzieniec i przez Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie dojadą do Katowic.

W drugim etapie uczestnicy wyruszą z Opola do Zabrza. Następne dni to etapy Wadowice-Bielsko-Biała, Bukovina Resort-Bukowina Tatrzańska, a finałem będzie etap z Zakopanego do Krakowa.

Jedną z największych gwiazd Tour de Pologne 2020 będzie Rafał Majka. Swój start zapowiedzieli już m.in. Pascal Ackermann, Tim Wellens, Dylan Groenewegen, czy Richard Carapaz. Wyścig będzie transmitowany na żywo przez Telewizję Polską.

fot. Twitter/Tour de Pologne

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

E Rka

Z kasy miasta na Cichą. Kolejne pieniądze dla Ruchu Chorzów

Hejnał Kęty Ruch Chorzów

Dziewięć bramek w pierwszym sparingu Ruchu Chorzów

Chorzow kort do padla

W Chorzowie powstanie kolejny kort do padla

Ruch chorzow prezentacja

Ruch Chorzów gotowy na walkę o awans! Wyjątkowa...

Ruch szombierki

Wygrany sparing Ruchu Chorzów

Mityng

Lekkoatletyczne święto w Chorzowie. Za nami 11....

Stadion slaski

PGG zawiesiła rozmowy ze Stadionem Śląskim....