To już bożonarodzeniowa tradycja. W śląskim zoo można odwiedzać żywą szopkę

Żywa szopka w chorzowskim zoo to bożonarodzeniowa tradycja. W tym roku można ją odwiedzać od poniedziałku, 20 grudnia 2021 r., a czynna będzie przez trzy tygodnie.

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym żywa szopka stanęła po raz pierwszy w 2009 roku i od tego czasu można ją odwiedzać co roku. Tak, jak w poprzednich latach, zlokalizowana jest w drewnianym domku obok wybiegów nosorożców, żyraf i tygrysów. - Każdego roku dekoracje wewnątrz szopki mają inny motyw przewodni. W tym roku wnętrze urządzone zostało w stylu przywodzącym na myśl tradycyjne szopki bożonarodzeniowe – tłumaczą w zoo. W środku można zobaczyć naturalnej wielkości figury świętej rodziny i trzech króli. Figurom towarzyszą oczywiście zwierzęta mieszkające w chorzowskim zoo. W tym roku będą to kozy i owce.

- Zwierzęta są bardzo przyjazne i kontaktowe, gdyż w okresie wiosenno-letnim spotkać je można w MiniZoo. Chętnie dadzą się pogłaskać, jednak należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać – przypominają w śląskim zoo.

Żywa szopka w chorzowskim zoo od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Żywą szopkę można oglądać od poniedziałku, 20 grudnia 2021 r. Tego dnia chorzowskie zoo odwiedzi także... Mikołaj z akcji Dzieło Świętego Mikołaja organizowanej przez Fundację Rozbark z Bytomia. Będzie czekał przy szopce na najmłodszy w godzinach 11.00 – 14.00. Szopka będzie można odwiedzać do 9 stycznia 2022 r. w godzinach otwarcia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym czasie skorzystać można z 50% zniżki na bilety wstępu do zoo. Bilety w cenie 7, 50 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy) oraz 17,50 zł (rodzinny) zakupić można jedynie w kasie zoo.

Żywa szopka w śląskim zoo
Żywa szopka w śląskim zoo

Zobaczcie jak wyglądały żywe szopki w chorzowskim zoo w poprzednich latach.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pingwin ze śląskiego zoo

Pierwszy pingwin wykluty w Chorzowie to samiec. Ma już imię

Chorzowskie zoo szuka imienia dla pingwina

Poszukiwane imię dla młodego pingwina ze śląskiego zoo

Makówki

Richtig ślōnsko Wilijo. Na stole muszą być makówki

Chorzów Najlepiej udekorowana kamienica na Boże Narodzenie

Świąteczny klimat na Wolności. Pięknie oświetlona kamienica

Chorzów jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku. Zobaczcie jak wygląda!

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Pantera sniezna

Chorzów zoo: Nowe wybiegi dla panter śnieżnych