Testy wykrywające przeciwciała COVID-19 do kupienia w Biedronce

Od poniedziałku, 15 marca, sieć Biedronka będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała COVID-19 – poinformowało biuro prasowe sieci. Ile będzie kosztować jeden test?

Test covid

Test, który trafi do sprzedaży w Biedronce to Primacovid, który wykrywa przeciwciała SARS-CoV-2, czyli koronawirusa wywołującego COVID-19. Wyprodukowany został przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab i ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych i będzie kosztował 49,99 zł za sztukę.

- Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19. Test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut – informuje biuro prasowe sieci Biedronka.

Sieć handlowa podkreśla, że to bezpieczny i przebadany produkt renomowanej firmy. Test może wykonać każdy, kto miał kontakt z osobami zakażonymi lub po prostu chce sprawdzić czy przebył już COVID-19. W sklepach sieci Biedronka jeden klient będzie mógł jednorazowo zakupić maksymalnie 3 sztuki testu Primacovid.

fot. biedronka.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon