Testy na COVID-19 w Chorzowie. W jakich sieciach handlowych i za ile?

Pierwsza była Biedronka, a jej śladem poszły inne sieci handlowe. Coraz więcej marketów wprowadza do sprzedaży testy do wykrywana przeciwciał SARS-CoV-2. Gdzie w Chorzowie można je kupić?

Test covid

Primacovid w Biedronce, Lidlu i Aldi

Pierwsza testy serologiczne na przeciwciała SARS-CoV-2 do sprzedaży w Polsce wprowadziła sieć Biedronka (o czym pisaliśmy TUTAJ). Kilkanaście dni później do sprzedaży wprowadził je również Lidl. To ten sam produkt, czyli Primacovid. Niemiecka sieć zaczęła je sprzedawać po 39,99 podczas gdy Biedronka oferowała testy po 49,99 zł i, żeby nie pozostać w tyle, obniżyła jego ceną o 10 zł.

Od czwartku, 1 kwietnia, również polscy klienci sieci ALDI mogą kupić testy Primacovid. Sprzedawane są w tej samej cenie, czyli 39,99 zł. Ich producentem jest szwajcarska firma PRIMA Lab. Testy te są proste w użyciu i zalecane do samodzielnego wykonania w warunkach domowych. Podkreśla się jednak, że wykrywają one jedynie obecność przeciwciał IgG i IgM przeciwko SARS-CoV-2i zgodnie z zaleceniami producenta nie mogą być stosowane jako jedyna podstawa do postawienia diagnozy COVID-19.

Netto i Kaufland sprzedają Lominę

Testy dostępne w Netto działają na zasadzie immunochromatografii. To pierwszy w Europie zestaw do szybkiego wykrywania przeciwciał COVID-19 IgM / IgG (złoto koloidalne) REF: LSBCoV-ST, który otrzymał zgodę na używanie w celach samokontroli (do użytku domowego). W każdym opakowaniu znajdą się dwa testy w cenie 79,98 zł za opakowanie (39,99 zł za jeden test). Ze względu na spodziewane duże zainteresowanie wprowadzony zostanie limit sprzedaży do dwóch podwójnych opakowań (czterech testów) na osobę.

Test firmy LOMINA AG dostępne są także w sieci Kaufland. Produkt jest środkiem pomocniczym i pozwala wykryć obecność przeciwciał, które powstają po kontakcie z koronawirusem. Dokładność testu, zgodnie z informacją podaną przez producenta, wynosi 94%. Nie pokaże on jednak, czy aktualnie przechodzimy infekcję, dlatego nie może być uznawany za zamiennik profesjonalnego badania RT-PCR.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon