Tesco znika z Chorzowa. Co w zamian?

Sklepy Tesco znikają z Polski. Przejmie je spółka Salling Group, właściciel sieci sklepów Netto. Dotyczy to także ostatniego sklepu Tesco w Chorzowie, który mieści przy ul. Batorego.

Tesco chorzow

Duńska firma Salling Group, czyli właściciel sieci sklepów Netto, przejmie 301 sklepów i 2 magazyny sieci Tesco Polska. Zgodnie z zawartą umową około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

– Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Co stanie się z funkcjonującymi w Polsce sklepami Tesco? Zostaną przekształcone w Netto 3.0. Nastąpi to w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Jak podaje biuro prasowe Netto, wartość transakcji to 900 mln zł. Umowa musi jednak zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez urzędy regulacyjne. Finalizacja nastąpi w czwartym kwartale 2020 roku.

W Chorzowie pozostał tylko jeden sklep Tesco

W Chorzowie działa już tylko jeden sklep sieci Tesco, przy ul. Batorego 21. Choć jeszcze do niedawna nawet przy tej samej ulicy był kolejny. Brytyjska firma w ostatnich latach sprzedawała i zamykała swoje sklepy, zmniejszając sieć o około 100 placówek. Cześć sklepów już wcześniej przejęła sieć Kaufland. Grupie Tesco pozostało do sprzedaży jeszcze 19 sklepów, których nie przejmuje Salling Group.

Sieć dyskontów Netto ma obecnie w Polsce 386 sklepów i zatrudnia ok. 5,5 tys. pracowników. Po transakcji będzie ich mieć 687, zbliżając się do Lidla, który ma ponad 720 placówek.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden