Teatr Rozrywki z Chorzowa nominowany w konkursie IDOL 2020

Chorzowski Teatr Rozrywki został nominowany w konkursie IDOL 2020, organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych. Placówka została doceniona m.in. za spektakle z audiodeskrypcją.

Teatrrozrywki

Celem konkursu IDOL jest wyróżnienie osób, firm i instytucji, które zasłużyły się w dziedzinie rehabilitacji niewidomych i słabowidzących oraz wyrównywaniu ich szans życiowych. Ma też promować zaangażowanie społeczne oraz pozytywne przykłady postaw, które sprzyjają emancypacji niewidomych i słabowidzących.

Teatr Rozrywki z Chorzowa został doceniony przez niewidomych

Teatr Rozrywki z Chorzowa został nominowany w kategorii Instytucja/Placówka kultury/Firma jako jedno z sześciu takich miejsc w województwie śląskim i jedyne z naszego miasta.

- W tym miejscu pracują bardzo wrażliwi i kompetentni ludzie, którzy rozumieją problemy osób z dysfunkcją wzroku. Jako jeden z pierwszych ten teatr wprowadził spektakle z audiodeskrypcją. Pracownicy spełniają marzenia niewidomych umożliwiając indywidualne spotkania z aktorami. W Teatrze Rozrywki wszystkie osoby niepełnosprawne czują się ważne i dowartościowane! - czytamy w uzasadnieniu nominacji.

Głosowanie w konkursie IDOL 2020 trwa do 7 czerwca, a głos na Teatr Rozrywki można oddać na stronie http://idol.szansadlaniewidomych.org/vote/1707.

W tej kategorii nominowane są także: Teatr Polski z Bielska-Białej, Galeria Bielska BWA, Fundacja Credo, Fundacja Ważne Miejsce oraz jeden z oddziałów Banku Śląskiego w Bytomiu.

fot. Dawid Czyż

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Opera Śląska Sekret Requiem

„Sekret Requiem” w Chorzowskim Centrum Kultury

"Ulitzka część 1." w Chorzowie

"Ulitzka, część 1". Pokaz filmu i spotkanie z autorem

Chorzów Vinyl Festival 2021

Chorzów Vinyl Festival 2021 już za tydzień!

10

Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich z okazji 100. rocznicy

Wakacyjne piątki w SDK

Wakacyjne Piątki w Starochorzowskim Domu Kultury

Zeszyty chorzowskie

Nowy tom Zeszytów Chorzowskich już w sprzedaży

100ruch

Od dziś znów czynne jest Muzeum w Chorzowie....