Tańsze OC dla młodych kierowców z Chorzowa jest możliwe

Podobnie jak w całej Polsce, tak i w Chorzowie młodzi kierowcy na starcie swojej kariery w roli kierowcy znajdują się w gorszej sytuacji niż osoby w wieku powyżej ok. 30 lat, jeśli chodzi o kwestię ubezpieczenia OC. Dlaczego? Ponieważ po prostu jego cena jest zawyżona z uwagi na wiek ubezpieczonego. Na szczęście istnieją legalne i bezpieczne sposoby na rozwiązanie tego problemu, o których piszemy w poniższym artykule.

Linkhouse artykuł 04 08 2022

Zarejestrowanie auta wspólnie z drugim właścicielem

Najskuteczniejszą metodą pozwalającą na uzyskanie od ręki ubezpieczenia w korzystnej cenie jest zarejestrowanie auta wspólnie z drugim właścicielem, który wypracował wysokie zniżki za bezszkodową jazdę. Wkład takiego kierowcy w polisę niejako równoważy duże zwyżki, jakimi obciążona jest młoda osoba z uwagi na swój wiek. Rejestracja pojazdu w ramach współwłasności daje szanse na znaczące obniżenie ceny OC – optymalny efekt można uzyskać, jeżeli drugi właściciel dysponuje maksymalnymi zniżkami, a historia przebiegu jego polisy jest długa i bezszkodowa.

Jak pokazuje wyliczenie przeprowadzone poprzez Kalkulator OC https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/kalkulator/oc-ac/, wkład w polisę doświadczonego kierowcy z maksymalnymi zniżkami może przełożyć się nawet na 50% obniżki w stosunku do kwoty, jaką zapłaciłaby młoda osoba, gdyby ubezpieczała auto samodzielnie. Jeżeli więc polisa kosztowała pierwotnie 1500 zł, w wariancie z drugim kierowcą z dużymi zniżkami może ona osiągnąć już tylko 750 zł. To zdecydowanie korzystne rozwiązanie, ale jest niestety pewien haczyk, o którym trzeba pamiętać.

Zaangażowanie drugiego kierowcy w polisę rzeczywiście przyczynia się do wyraźnego obniżenia jej ceny, jednak w takiej sytuacji dzielona jest również odpowiedzialność ubezpieczeniowa. Co to oznacza w praktyce? Chodzi o to, że jeśli dowolny z dwóch właścicieli spowoduje szkodę w ruchu drogowym, z powodu której towarzystwo będzie musiało wypłacić odszkodowanie z OC pojazdu sprawcy, zniżki z tego tytułu traci nie tylko bezpośredni sprawca, ale również drugi formalny posiadacz pojazdu. To pewne ryzyko szczególnie z punktu widzenia osoby z dużymi zniżkami, która może je stracić przez lekkomyślność młodego kierowcy. Z tego względu do dowodu rejestracyjnego z reguły wpisuje się bliskich – przeważnie rodzinę albo przyjaciół, ponieważ w razie szkody można liczyć na wyrozumiałość. Więcej informacji o samych odszkodowaniach z OC sprawcy znajdziesz zaś pod adresem https://najtaniejuagenta.pl/odszkodowanie-z-oc-sprawcy/.

Bez względu na wiek zawsze porównuj ofert OC

Zarejestrowanie auta wspólnie z drugim właścicielem, który dysponuje dużymi zniżkami, to skuteczny, ale nie jedyny sposób na tanie OC. Poza tym konieczny jest rozsądny wybór polisy, tzn. znalezienie najtańszej oferty poprzez porównanie stawek proponowanych przez różne towarzystwa. Na indywidualne zestawienie cen w wielu firmach można liczyć we współpracy z agentami ubezpieczeniowymi, którzy sprzedają polisy kilku czy kilkunastu podmiotów. W Mielcu z powodzeniem funkcjonuje liczne grono takich sprzedawców – część z nich tworzy większe agencje, inni przyjmują klienta we własnych biurach, a kolejni spotykają się u w domu.

Agenci mają do dyspozycji specjalne narzędzia służące do indywidualnego wyliczania składki, dzięki czemu błyskawicznie mogą zaproponować katalog różnych ofert, co znacząco ułatwia wybór tej najlepszej. Podobny rezultat można uzyskać bez wychodzenia z domu, otwierając jedną z internetowych porównywarek służących do samodzielnego obliczenia ceny OC w różnych firmach.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon