Takiej imprezy w Polsce jeszcze nie było. Mistrzostwa Europy będą na Śląskim

Stadion Śląski w Chorzowie za siedem lat ugości najlepszych lekkoatletów w Europie. To będzie pierwsza w historii impreza takiej rangi w Polsce.

104866

Stadion Śląski jest już stolicą polskiej lekkoatletyki. Teraz obiekt w Chorzowie staje się coraz ważniejszym punktem na europejskiej mapie. W ostatnich tygodniach mieliśmy tam mistrzostwa świata sztafet oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy. Okazuje się, że najlepsze dopiero przed nami.

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2028 w Chorzowie!

Legendarny "Kocioł Czarownic" będzie organizatorem imprezy, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Już oficjalnie potwierdzono, że Stadion Śląski zorganizuje mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, które odbędą się w 2028 roku.

- Stadion Śląski jako gospodarz Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce stanął na wysokości zadania i udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem do organizacji tego typu imprez. Na ręce Pana Marszałka pragnę złożyć gratulacje oraz podziękowania za intensywną i bardzo owocną współpracę. Wspólnie udało nam się przygotować mistrzostwa, które są prawdziwym świętem królowej sportu. Jestem przekonany, że Stadion Śląski doskonale sprawdzi się również w nowej roli. Ten obiekt ma ogromny potencjał, który należy dobrze wykorzystać - mówił na konferencji prasowej Dobromir Karamarinov, który pełni funkcję prezesa European Athletics.

Będzie jeszcze jedna wielka impreza

To nie koniec świetnych informacji. Dzięki organizacji mistrzostw Europy Stadion Śląski ma już zagwarantowaną jeszcze jedną wielką imprezę. W 2027 roku ponownie odbędą się tutaj Drużynowe Mistrzostwa Europy, które mają być próbą generalną przed ME.

- Stadion Śląski stał się poważnym konkurentem w rywalizacji o organizację międzynarodowych wydarzeń najwyższej rangi. Jestem z tego bardzo dumny zarówno jako marszałek jak i mieszkaniec Śląska. To pokazuje, że obiekt spełnia wszelkie wymogi i jest doskonale przystosowany do tego, by gościć elitę światowych sportowców. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować przedstawicielom europejskiej federacji za zaufanie, jakim po raz kolejny nas obdarzyli, przyznając organizację tak prestiżowych zawodów oraz za wsparcie podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021, które odbywają się właśnie na Śląskim - mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Co ciekawe, jest szansa na imprezę jeszcze wyższej rangi. Stadion Śląski chce bowiem także aplikować o organizację lekkoatletycznych mistrzostw świata w 2025 roku. Tutaj jednak szanse na sukces są znacznie mniejsze.

fot. slaskie.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon