Tablice elektroniczne na kolejnym przystanku w Chorzowie Batorym? Jest na to szansa

W Chorzowie Batorym tablice elektroniczne znajdują się są na razie na dwóch przystankach – przy dworcu kolejowym i na ul. Batorego. Jest szansa, że zostaną umieszczone na kolejnym. Interweniował w tej sprawie jeden z miejskich radnych.

Z pytaniem o możliwość ustawienia tablic elektronicznych na przystanku Chorzów Batory 16 Lipca, w imieniu mieszkańców dzielnicy, zwrócił się do władz miasta radny Sebastian Matyjaszczyk.

- W tej części dzielnicy jest to największy przystanek obsługujący pasażerów komunikacji miejskiej – podkreśla radny i dodaje, że System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej z powodzeniem działa już w ważniejszych punktach miasta.

W odpowiedzi na tę interpelację Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa, zaznaczył, że miasto wystąpi do Zarządu Transportu Metropolitalnego z wnioskiem o ustawienie takich tablic. - Z informacji uzyskanych z ZTM-u wynika, że posiadają tablice elektroniczne zdemontowane z przebudowanych przystanków z innych miasta – napisał wiceprezydent. Dodał jednak, że montaż takich tablic jest czasochłonny, bo proces uzyskania warunków na wykonanie przyłącza energetycznego jest długotrwały.

Tablice elektroniczne na przystankach w Chorzowie

W Chorzowie tablice Systemu Dynamicznej Informacji pasażerskiej znajdują się w Centrum Przesiadkowym na rynku oraz na przystankach Chorzów AKS, Chorzów Batory Dworzec PKP, Chorzów Batory Osiedle oraz Chorzów Stary Szyb Prezydent. Są też na przystanku Chorzów Stadion Śląski, który administracyjnie położony jest... w Katowicach.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon