Szykuje się remont torowiska na granicy Chorzowa i Świętochłowic

Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na modernizację torowiska w ciągu ul. Katowickiej w Świętochłowicach. Pracę obejmą odcinek od granicy z Chorzowem do świętochłowickiej Mijanki.

fot. Google Street View
Chorzów Świętochłowice


Na świętochłowickich torach, podobnie jak w Chorzowie, sporo się dzieje. Zrealizowana została modernizacja torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej, coraz bliżej końca są prace na ul. Chorzowskiej, a na początku listopada rozpoczęły się roboty na ul. Łagiewnickiej. Do tych trzech inwestycji dołączy niebawem czwarta – 19 listopada 2021 r. spółka Tramwaje Śląskie ogłosiła przetarg dla zadania pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej”.

– To zadanie ma być realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych a następnie realizacja robót budowlanych na podstawie tejże dokumentacji – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

„Nie będzie to łatwe do realizacji zadanie”

Termin składania ofert w tym przetargu mija 22 grudnia. Wybrany wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację całego zakresu prac - 5 miesięcy dla etapu projektowego i 9 miesięcy dla etapu wykonawczego inwestycji. Zadanie obejmuje modernizację ok. 600-metrowego odcinka dwutorowej linii tramwajowej, łączącego zmodernizowane w poprzednim projekcie unijnym torowiska w ul. Armii Krajowej i Wolności w Chorzowie, z odcinkiem przy świętochłowickiej Mijance, która ma zmienić się w Centrum Przesiadkowe Mijanka.

– Choć to krótki odcinek, z pewnością nie będzie to łatwe do realizacji zadanie, gdyż obejmuje fragment torowiska wbudowanego w jezdnię drogi o bardzo dużym natężeniu ruchu i najpewniej dużym zagęszczeniu instalacji podziemnych. Do tego czas będzie tu grał dużą rolę, gdyż musimy zrealizować i rozliczyć prace w ramach obecnego projektu inwestycyjnego do połowy 2023 roku – podkreśla Andrzej Zowada.

Przebudowa torowiska na ul. Katowickiej w Świętochłowicach to jedno z zadań projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w całej aglomeracji, który współfinansowany jest z funduszy unijnych.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Chorzów Wolności 64

Nowa inwestycja na Wolności w Chorzowie

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Chorzów torowisko ul. Powstańców

Tramwaje wracają na tory w centrum Chorzowa!

Chorzów remont torowiska przy AKS

Kolejny remont torowiska tramwajowego w Chorzowie

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Chorzow wolnosci

Chorzów: Miasto przejmie i wyremontuje prywatne...