Szykuje się remont torowiska na granicy Chorzowa i Świętochłowic

fot. Google Street View
Chorzów Świętochłowice

Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na modernizację torowiska w ciągu ul. Katowickiej w Świętochłowicach. Pracę obejmą odcinek od granicy z Chorzowem do świętochłowickiej Mijanki.


Na świętochłowickich torach, podobnie jak w Chorzowie, sporo się dzieje. Zrealizowana została modernizacja torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej, coraz bliżej końca są prace na ul. Chorzowskiej, a na początku listopada rozpoczęły się roboty na ul. Łagiewnickiej. Do tych trzech inwestycji dołączy niebawem czwarta – 19 listopada 2021 r. spółka Tramwaje Śląskie ogłosiła przetarg dla zadania pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej”.

– To zadanie ma być realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych a następnie realizacja robót budowlanych na podstawie tejże dokumentacji – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

„Nie będzie to łatwe do realizacji zadanie”

Termin składania ofert w tym przetargu mija 22 grudnia. Wybrany wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację całego zakresu prac - 5 miesięcy dla etapu projektowego i 9 miesięcy dla etapu wykonawczego inwestycji. Zadanie obejmuje modernizację ok. 600-metrowego odcinka dwutorowej linii tramwajowej, łączącego zmodernizowane w poprzednim projekcie unijnym torowiska w ul. Armii Krajowej i Wolności w Chorzowie, z odcinkiem przy świętochłowickiej Mijance, która ma zmienić się w Centrum Przesiadkowe Mijanka.

– Choć to krótki odcinek, z pewnością nie będzie to łatwe do realizacji zadanie, gdyż obejmuje fragment torowiska wbudowanego w jezdnię drogi o bardzo dużym natężeniu ruchu i najpewniej dużym zagęszczeniu instalacji podziemnych. Do tego czas będzie tu grał dużą rolę, gdyż musimy zrealizować i rozliczyć prace w ramach obecnego projektu inwestycyjnego do połowy 2023 roku – podkreśla Andrzej Zowada.

Przebudowa torowiska na ul. Katowickiej w Świętochłowicach to jedno z zadań projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w całej aglomeracji, który współfinansowany jest z funduszy unijnych.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów gmach Urzędu Miasta

Czy na rynku w Chorzowie będzie poidełko z wodą pitną?

Chorzów Najlepiej udekorowana kamienica na Boże Narodzenie

Świąteczny klimat na Wolności. Pięknie oświetlona kamienica

Chorzów Wolności 67

Rejon pod specjalnym dozorem policji

Salon gier

Zlikwidowano kolejny nielegalny salon gier

Chorzow hajducka

Kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w Chorzowie. Będą...

Chorzow wolnosci

Chorzów: Miasto przejmie i wyremontuje prywatne kamienice?

Chorzow wolnosci

Ceny mieszkań w Chorzowie