Szykuje się przebudowa kolejnej drogi w Chorzowie

W Chorzowie planowana jest przebudowa kolejnej drogi. Tym razem chodzi o ulicę Żołnierzy Września. Ogłoszony przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej już się zakończył, ale żadnej oferty jeszcze nie wybrano.

fot. Google
Chorzów Żołnierzy Września

Powstańców, Hajducka, 3 Maja, Parkowa czy Katowicka... Lista ulic w Chorzowie gdzie trwa przebudowa lub taką się planuje jest długa. Trzeba do niej dopisać kolejną – Żołnierzy Września. Zakończył się już ogłoszony przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa ulicy Żołnierzy Września w Chorzowie”.

Na razie jednak nie wybrano żadnej oferty, bo najtańsza opiewa na niecałe 270 tys. zł, a na realizację zamówienia planowano przeznaczyć 200 tys. zł. Termin związania ofertą przedłużono do 7 lipca 2022 r. i prawdopodobnie planowana kwota zostanie podwyższona.

Jakie zmiany planowane są na ul. Żołnierzy Września w Chorzowie?

Ul. Żołnierzy Września W Chorzowie ma zostać przebudowana od skrzyżowania z ulicą 3 Maja do ul. Śląskiej. Zgodnie z ogłoszeniem MZUiM Chorzów przygotowana koncepcja ma zawierać minimum trzy warianty. Zaś jeden z nich musi zawierać przebudowę skrzyżowań na skrzyżowania o ruchu okrężnym.

Poza tym wymagania dotyczące dokumentacji projektowej mówią m.in.: budowie i przebudowie zjazdów, budowie chodników, miejsc postojowych oraz ścieżki rowerowej oraz przebudowie zatok autobusowych.

Wykonawca ma również przygotować projekt budowlany, kosztorysy inwestorskie czy projekt stałej organizacji ruchu. Od podpisania umowy będzie miał dwa miesiące na opracowanie koncepcji. Później ewentualny przetarg na wykonanie prac, więc w tym roku ta przebudowa raczej się nie rozpocznie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon