Szpital w Chorzowie jako pierwszy w Polsce wprowadził do pracy robota

W Zespole Szpitali Miejskich rozpoczął pracę BellaBot. To robot dostawczo-odbiorczy, z… kocimi uszami i wąsami. Chorzowski szpital jest pierwszym w Polsce, gdzie urzęduje taki robokot. Pomoże młodym pacjentom zapomnieć o bólu i stresie oraz będzie wsparciem dla szpitalnego personelu.

fot. ZSM w Chorzowie
Robot w chorzowskim szpitalu

BellaBot to urządzenie firmy ProCobot z Wrocławia, która użyczyła je szpitalowi w Chorzowie. Robot trafił na Odział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dzieci.

- Dzięki temu dzieci zyskały nowego "kolegę", który pozwoli im oderwać myśli od stresu związanego z chorobą i rekonwalescencją. Robokot reaguje na dotyk, lubi głaskanie, ma kolorowe oświetlenie i zaprogramowaną funkcję grania muzyki – tłumaczą w szpitalu.

Ten robokot to także wsparcie dla personelu szpitala. - Robot może również służyć do odbioru zużytych opakowań po śniadaniu, obiedzie itd. z danej sali. Takie rozwiązanie skutecznie zredukuje niepotrzebne przemieszczanie się zbyt dużej ilości osób przez korytarz oddziału – podkreśla producent.

BellaBot może także poinformować o obchodzie lekarskim i poinformować o konieczności założenia maski czy odprowadzać małych pacjentów na badania i zabiegi. Dodatkowo robot może korzystać z audiobooków lub dostarczać książki czy maskotki. Jest też bezpieczny – wyposażono go w czujniki 3D i nowe modułowe podwozie. Może zatrzymać się pod dowolnym kątem i oddalić się, gdy tylko napotka przeszkody.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Noworodek

Bezpłatne przesiewowe badania SMA dla noworodków w Chorzowie

Piersi

Pierwszy taki zabieg w chorzowskim szpitalu

Łóżko w szpitalu

Zajęte wszystkie łóżka na oddziale covidowym w Chorzowie!

Szczepienie

Chorzów: W szpitalu miejskim zaginęły...

Barber dla medykow

Barberzy z Chorzowa wspierają medyków...

Covid szczepionka

W Chorzowie ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19

Chorzow motomikolaje w szpitalu

Chorzów: Motomikołaje w szpitalu dziecięcym