Szpital Specjalistyczny w Chorzowie ma pierwszą w swojej historii karetkę!

Do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie trafiła nowa karetka. To pierwszy ambulans w historii tej placówki. Jest wyposażony m.in. w komory izolacyjne.

Historia szpitala przy dzisiejszej ul. Zjednoczenia 10 w Chorzowie sięga początków 20. wieku. Przez pierwsze kilkadziesiąt lat placówka działała jako szpital miejski, z oddziałem chirurgicznym, wewnętrznym czy ginekologiczno-położniczym. Na początku lat 50. ubiegłego wieku zmieniono jej profil na szpitala zakaźny i jako taki działa do czasów obecnych. Co ciekawe, do teraz ten szpital nie miał własnej karetki.

- Pierwsza w historii Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie nowiutka karetka dotarła do nas w ramach realizacji projektu współfinansowanego ze środków UE - "Modernizacja Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego…" z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - podał szpital w mediach społecznościowych.

Karetka wyposażona jest w dwie komory izolacyjne stosowane w transporcie pacjentów z chorobą zakaźną, co – jak podkreślają w chorzowskim szpitalu – jest niezwykle ważne w czasie pandemii COVID-19. Jej koszt to ponad 330 tys. złotych.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Łóżko w szpitalu

Kolejne łóżka covidowe w chorzowskim szpitalu

Łóżko w szpitalu

Zajęte wszystkie łóżka na oddziale covidowym w Chorzowie!

Covid 19

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem! Jak w Chorzowie?

Szpital lozko

Ponad 2600 nowych zakażeń koronawirusem. Jak w Chorzowie?

Robot w chorzowskim szpitalu

Robokot w chorzowskim szpitalu

Mateusz Morawiecki w Pyrzowicach

Od 1 grudnia nowe obostrzenia związane z COVID-19

Nowy aparat do USG od WOŚP

Nowy sprzęt od WOŚP w szpitalu w Chorzowie