Szoti – Bistro Gruzińskie w Chorzowie już działa!

Szoti bistro gruzinskie

Chaczapuri, szoti, pachlava, penovani czy kubdari – tych tradycyjnych gruziński potraw można już spróbować w Chorzowie. Przy ul. Sobieskiego 2 od poniedziałku, 24 maja 2021 r., działa Szoti – Bistro Gruzińskie.

O tym, że na kulinarnej mapie Chorzowa powstanie wyjątkowy lokal informowaliśmy ponad miesiąc temu. Wtedy otwarcie Szoti – Bistra Gruzińskiego planowano na początku maja, ale pojawiły się pewne trudności.

- Mamuka - nasz piekarz - skręcił sobie kostkę! Musieliśmy troszkę poczekać, aż wydobrzeje. Później mocno opóźniła się dostawa pieca konwekcyjnego. Nie tego za witryną, tzw. pieca Tone, bo on jest już z nami niemal od początku – czytamy na facebook’owej stronie gruzińskiego bistra.

Wszystkie te trudności udało się pokonać i od poniedziałku, 24 maja, Szoti ruszyło ze sprzedażą tradycyjnych gruzińskich wypieków. Przy ul. Sobieskiego 2 można spróbować m.in. chaczapuri, szoti, pachlavy, penovani, kubdari. Te przysmaki wypiekane są przede wszystkim w piecu Tone, czyli tak jak przed wiekami.

Szoti – Gruzińskie Bistro czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 16.00.

fot. FB/Szoti - Bistro Gruzińskie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj dyskusję

?&!

Cieszę się, że powstał w Chorzowie lokal oferujący ciekawe dania kuchni gruzińskiej. Zawsze to odmiana od wszechobecnych kebabów czy pizzy. Tylko, czy jakiś inny NASZ RODZIMY przedsiębiorca, także może liczyć na taką promocję swojej działalności?

Chorzowski.Pl?&!

To jest rodzimy przedsiębiorca. Kucharz pochodzi z Gruzji.

czytaj więcej: