Szoti – Bistro Gruzińskie w Chorzowie już działa!

Chaczapuri, szoti, pachlava, penovani czy kubdari – tych tradycyjnych gruziński potraw można już spróbować w Chorzowie. Przy ul. Sobieskiego 2 od poniedziałku, 24 maja 2021 r., działa Szoti – Bistro Gruzińskie.

Szoti bistro gruzinskie

O tym, że na kulinarnej mapie Chorzowa powstanie wyjątkowy lokal informowaliśmy ponad miesiąc temu. Wtedy otwarcie Szoti – Bistra Gruzińskiego planowano na początku maja, ale pojawiły się pewne trudności.

- Mamuka - nasz piekarz - skręcił sobie kostkę! Musieliśmy troszkę poczekać, aż wydobrzeje. Później mocno opóźniła się dostawa pieca konwekcyjnego. Nie tego za witryną, tzw. pieca Tone, bo on jest już z nami niemal od początku – czytamy na facebook’owej stronie gruzińskiego bistra.

Wszystkie te trudności udało się pokonać i od poniedziałku, 24 maja, Szoti ruszyło ze sprzedażą tradycyjnych gruzińskich wypieków. Przy ul. Sobieskiego 2 można spróbować m.in. chaczapuri, szoti, pachlavy, penovani, kubdari. Te przysmaki wypiekane są przede wszystkim w piecu Tone, czyli tak jak przed wiekami.

Szoti – Gruzińskie Bistro czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 16.00.

fot. FB/Szoti - Bistro Gruzińskie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon