Szczepienia przeciw COVID-19 dla wszystkich chętnych. Nowy harmonogram rejestracji

Rząd przedstawił nowy harmonogram szczepień przeciw COVID-19. Do 9 maja każdy chętny dorosły obywatel naszego kraju będzie mógł się zapisać na szczepienie.

Szczepienie

O zmianach w harmonogramie szczepień poinformował dziś (20 kwietnia) szef KPRM Michał Dworczyk.

- Od poniedziałku przyspieszamy i każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników - powiedział Michał Dworczyk.

Nowe daty w harmonogramie szczepień

W związku z tym 28 kwietnia uruchomiona zostanie rejestracja na szczepienia dla osób między 30 a 39 rokiem życia, które wcześniej zgłosiły gotowość zaszczepienia się za pośrednictwem formularza. To ponad 400 tys. osób. 4 maja rozpocznie się rejestracja osób między 18 a 29 rokiem życia, które między styczniem a marcem wypełniły formularz chęci zaszczepienia.

- Dzisiaj zostanie opublikowane rozporządzenie, które wprowadzi zmianę - w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki dopuszcza się szczepienie osób pow. 18 roku życia. Jest to pewne rozluźnienie, związane z etapem NPS, na którym już się znajdujemy – dodał szef KPRM.

Punkt szczepień masowych w Chorzowie. Gdzie powstanie?

Minister Dworczyk poinformował, że większość dostawców wywiązuje się ze swoich deklaracji i trafia do nas coraz więcej szczepionek. I choć nadal nie jest ich wystarczająco, to - na horyzoncie widać moment, gdy będziemy mogli w pełni wykorzystać system – dodał minister. Jednak AstraZeneca zapowiedziała zmniejszenie dostaw szczepionki do Polski - zamiast 268 tys. szczepionek dojedzie 67 tys. Niestety w kolejnych tygodniach sytuacja może wyglądać podobnie.

fot. Szpital zdjęcie utworzone przez valuavitaly - pl.freepik.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szczepionka covid

Zmiany w szczepieniach przeciw COVID-19. Druga...

Park slaski punkt szczepien

Plan na Majówkę 2021. W Parku Śląskim...

Szczepienie

Od 1 kwietnia zmiany w programie szczepień...

Szczepienie2

Kilka tysięcy osób zaszczepiło się podczas...

Szczepienie

Szczepienie to eksperyment medyczny?...

Chorzow punkt szczepien

Punkt szczepień masowych w Chorzowie. Gdzie...

Szczepienie

Chorzów: Punkty szczepień przeciw COVID-19