Sylwestrowe zmiany w organizacji ruchu w okolicy Stadionu Śląskiego

Duża impreza na Stadionie Śląskim oznacza duży ruch samochodów w jego okolicy. W związku z Sylwestrową Mocą Przebojów w piątek, 31 grudnia 2021 r. m.in. na ul. Parkowej i Katowickiej w Chorzowie wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu. Sprawdźcie jakie.

fot. FB/Stadion Śląski
Stadion Śląski Sylwestrowa Moc Przebojów

W związku z sylwestrową imprezą na Stadionie Śląskim częściowo zamknięte zostanie Osiedle Tysiąclecia w Katowicach, gdzie od godz. 18.00 nie będzie można wjechać z ul. Chorzowskiej, ani też na nią wyjechać. - Podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców Os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach - wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zmiany w organizacji ruchu przy Stadionie Śląskim

Zmiany w organizacji ruchu szykują się także na chorzowskich ulicach wokół stadionu, o które – jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie – wnioskowała policja:

  • w ciągu ulicy Parkowej - na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki - wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Po lewej stronie jezdni ww. odcinka ulicy Parkowej umożliwiony zostanie postój pojazdów (równoległy do osi jezdni), po prawej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Zmiana obowiązywać będzie od godz. 17 do godz. 2 (1.01.2022 r.)
  • w zależności od sytuacji drogowej Policja może podjąć decyzję o zamknięciu relacji lewoskrętu z ciągu ulicy Katowickiej (relacja z kierunku Bytomia) w kierunku ulicy Parkowej
  • policja w zależności od migracji pieszych od godziny 23.30 może całkowicie zamknąć ul. Katowicką - na odcinku od ul Gałeczki do przewiązki na granicy z Katowicami, ul. Wojska Polskiego - przy wjeździe na os. 1000-lecia i ul. Parkową - od ronda do ul. Katowickiej

Czytaj także:

Złe wieści dla niezaszczepionych. Tylko 250 z nich wejdzie na Sylwestra na Stadionie Śląskim

Sylwestrowa Moc Przebojów 2021

Sylwestrowa Moc Przebojów rozpocznie o godz. 19.30, a bramy Stadionu Śląskiego zostaną otwarte godzinę wcześniej. W imprezie może wziąć udział nawet 40 tys. osób, ale limit dla niezaszczepionych – zgodnie z zezwoleniem wydanym przez prezydenta Chorzowa - wynosi tylko 250 osób. Z polskich gwiazd wystąpią m.in. Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Doda, Cleo, Danzel, zespół Bajm, Paweł Domagała, Ewelina Lisowska oraz zespóły Bajm i Enej.

- Z kolei z zagranicznej sceny muzycznej zobaczymy takie osobistości jak Liz Mitchell i Dr Alban. Na scenie pojawi się również Lenka Klimentova i Rafał Maserak, którzy zaprezentują najgorętsze układy choreograficzne i zaproszą widzów na lekcję tańca – czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

Zakończenie chorzowskiego Sylwestra z Polsatem zaplanowano na godz. 00.30.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon