Sylwestrowa Moc Przebojów w Parku Śląskim. Zmiana w organizacji ruchu, parkingi i komunikacja publiczna

To będzie największa impreza sylwestrowa w województwie śląskim. Po raz kolejny nowy rok witać będziemy na Polach Marsowych w Parku Śląskim. W związku z tym na ulicach sąsiadujących z parkiem wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Dla gości przygotowano także dodatkowe kursy komunikacji publicznej oraz dwa parkingi.

fot. Park Śląski
Sylwester w parku śląskim

W niedzielę, 31 grudnia 2023 r., na Polach Marsowych w Parku Śląskim spodziewanych jest kilkadziesiąt tysięcy osób, którzy wspólnie będą witać nowy rok. Sylwestrowa Moc Przebojów 2023 rozpocznie się o godz. 20.00, a dwie godziny wcześniej wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu na ulicach sąsiadujących z Parkiem Śląskim:

  • w ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy Galerii AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki). Dodatkowo po obu stronach jezdni ww. odcinka ulicy Parkowej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Zmiany obowiązywać będą od godz. 18.00 do godz. 1.00 (w dniu 1.01.2024 r.)
  • w zależności od sytuacji drogowej Policja może podjąć decyzję o zamknięciu:
    - lewoskrętu z ciągu ulicy Katowickiej (relacja z kierunku Bytomia) w kierunku ulicy Parkowej
    - ul. Tysiąclecia
    - ul. Katowickiej na odcinku między ulicami Gałeczki i Parkową/al. Wojska Polskiego

Autobusy i tramwaje na Sylwestrową Moc Przebojów

Organizatorzy sylwestrowej imprezy zachęcają, by do Parku Śląskiego przyjechać komunikacją publiczną. Zarząd Transportu Metropolitalnego przygotował dodatkowe kursy na 14 liniach – autobusowych: M1, M2, M3, M4, M10, 138, 190, 674 i 1N oraz tramwajowych: 0, 6, 9, 15 i 25.

- Oznacza to, że w noc sylwestrową ułatwione powroty do domów będą mieli pasażerowie z 13 miejscowości – Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Katowic, Kobióra, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Tychów i Zabrza. Ponadto, uruchomiona zostanie linia tramwajowa 19. Obowiązywać na niej będzie specjalny rozkłady jazdy na trasie Stroszek Zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego – Świętochłowice Kościół – Chorzów Rynek – Chorzów Stadion Śląski – Katowice Rynek – dodają w ZTM.


Dla osób, które zdecydują się przyjechać własnym samochodem przygotowano dwa parkingi, na które można wjechać od ul. Złotej w Katowicach. – przy Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku oraz niedaleko Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Parkingi będą czynne od godz. 16.00, a goście Parku Śląskiego na wjeździe uiszczać będą zryczałtowaną opłatę parkingową w wysokości 20 zł.

Planetarium Śląskie

Może Cię zainteresować:

Dwa nowoczesne urządzenia obserwacyjne działają już w Planetarium Śląskim

Autor: Aleksandra Szlęzak

28/12/2023

Maciej franta pawilon cg opt

Może Cię zainteresować:

Pawilon C-G OPT to manifest nowoczesności i postępu. „Chcemy tutaj wprowadzić zupełnie nowe funkcje”

Autor: Patryk Osadnik

25/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon