Święto Niepodległości w Parku Śląskim: gra terenowa i wojewódzkie uroczystości

W czwartek, 11 listopada, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Park Śląski zaprasza miłośników historii i aktywnego wypoczynku do wspólnej zabawy. Na terenie parku odbędzie się Niepodległościowa Gra Terenowa.

Pixabay
Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 11

Aby wziąć udział w grze, należy zgłosić drużynę do 10 listopada mailowo, na adres: marketing@parkslaski.pl. Pakiet startowy będzie można odebrać w czwartek, 11 listopada, w budynku dyrekcji Parku Śląskiego. Dodajmy, że drużynę można zgłosić także w czwartek – na miejscu, trzeba jednak pamiętać, że rejestracja może potrwać kilka minut. Gra organizowana będzie w godzinach 10-17, a drużyny można zgłaszać na miejscu do godz. 15.30.

Liczba osób w drużynie nie jest limitowana, organizatorzy przypominają jednak, że – ze względu na poziom trudności – młodsze dzieci powinny wziąć udział w tej zabawie razem z rodzicami. Niepodległościowa Gra Terenowa będzie trwała około półtorej godziny. Jej trasa została poprowadzona w ten sposób, by umożliwić wzięcie udziału w zabawie także osobom niepełnosprawnych ruchowo.

Przypomnijmy, że wojewódzkie obchody Święta Niepodległości odbędą się na Stadionie Śląskim. Od godziny 11 zagrają górnicze orkiestry, w południe uroczyście odśpiewany zostanie hymn, a potem zaplanowano przelot samolotów wojskowych i pokaz lotniczej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. W programie także koncert orkiestr Wojska Polskiego i Śląskiej Policji, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”, a także koncerty – na scenie pojawią się Formax, Płonka Kwartet, Zespół Alergen oraz Dżem.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon