Święto Miasta Chorzów 2023. Urząd miasta zapowiedział pierwszych artystów

Tegoroczne Święto Miasta będzie odbywać się przez trzy kolejne weekendy. Wydarzenie rozpocznie się 27 maja, a zakończy 11 czerwca. Dni miasta podzielone zostały na cztery tematyczne bloki: "I Chorzowski Klasyk", "European Blues Challenge", "Mr Lennon - 40 lat po pierwszym koncercie w Opolu" i "Festiwal Kolorów".

fot. FB/Miasto Chorzów
Chorzów Święto Miasta

Dni Chorzowa 2023 - repertuar

Urząd Miasta w Chorzowie postanowił zmienić tradycyjną formułę Święta Miasta Chorzów. W tym roku wydarzenia zostało podzielone na trzy weekendy i cztery bloki tematyczne. Dni Chorzowa 2023 rozpoczną się w sobotę, 27 maja od "I Chorzowskiego Klasyka". O godzinie 12 na Rynku wystartuje rajd turystyczny, a w godzinach 13-19.00 w Szybie Prezydent odbędzie się zlot samochodów klasycznych i festyn rodzinny. Natomiast na godzinę 21:00 zaplanowano kino samochodowe.

W dniach 2-3 czerwca w godzinach 16-23.00 w Szybie Prezydent odbędzie się European Blues Challenge 2023, podczas którego wystąpią reprezentanci z ponad 20 krajów europejskich. Wydarzeniu będzie towarzyszył piknik muzyczny (prezentacje, wystawy, warsztaty). Natomiast 4 czerwca 40 lat po pierwszym sukcesie w Opolu wystąpi zespół Universe. Koncert odbędzie się na rynku.

Na zakończenie tegorocznych Dni Chorzowa zaplanowano Festiwal Kolorów. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca w godzinach 15-20.00 w Szybie Prezydent.

Święto Miasta Chorzów

Jak przebiegały Dni Chorzowa 2022?

W ubiegłym roku Dni Chorzowa odbyły się 10, 11 i 18 czerwca 2022 r. W trakcie wydarzenia odbyły się koncerty na dwóch scenach i występy kilkunastu artystów. Pierwszy wieczór Dni Miasta minął pod hasłem "Festiwal Legend Polskiego Rocka" pod Szybem Prezydent, gdzie gwiazdą był zespół Dżem.

Z kolei miłośnicy muzyki tanecznej tydzień później mogli bawić się na Stadionie Miejskim przy ul. Lompy, gdzie wystąpili Long & Junior i przyjaciele. Nie zabrakło też Festiwalu Kolorów. Każdego dnia zaplanowane były także atrakcje dla dzieci.

Chorzów Dni Miasta

Może Cię zainteresować:

Wracają Dni Chorzowa. Znamy już pełny program wydarzeń

Autor: Maciej Poloczek

10/05/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon