Świetlny pokaz dronów w Chorzowie. Podziękowania dla Polaków pomagających Ukrainie. Ale bez publiczności

Jeśli będziecie dzisiaj (4 marca) w okolicach ul. Siemianowickiej w Chorzowie, mogą Was zaskoczyć różnokolorowe poruszające się światła na niebie. To akcja firmy specjalizującej się w pokazach dronów.

W piątek, 4 marca 2022 r. o godz. 19.00 na lądowisku dronów w Chorzowie przy ul. Siemianowickiej 103, w pobliżu Parku Śląskiego, odbędzie się świetlny pokaz dronów.

Organizuje go polska firma Astranate, znana z wprowadzenia na polski rynek innowacyjnej formy pokazów plenerowych, jakimi są świetlne pokazy dronów. Ma to być forma podziękowania Polakom za "fantastyczną postawę i solidarność w działaniu w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy" oraz próba zwrócenia uwagi na potrzebę koordynacji działań pomocowych, aby mogły stać się długofalowym wsparciem. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji #SolidarniZUkraina. Patronat nad wydarzeniem objęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Jednak Polacy, którym Astranate chce podziękować nie zobaczą tego pokazu na żywo, bo jest... zamknięty dla publiczności. Zaproszeni są tylko przedstawiciele mediów. Pokaz będzie można obejrzeć zapewne online, jeśli komuś odpowiada taka forma przekazu.

Jak tłumaczy Dawid Pałka, Marketing Manager Astranate, pokaz był organizowany w wielkim pośpiechu, dlatego nie może być na nim publiczności. - Takie pokazy dronów wymagają ogromnej liczby zezwoleń z licznych urzędów - tłumaczy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wodny plac zabaw

Pierwszy wodny plac zabaw w Parku Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Na Stadionie Śląskim mobilny punkt szczepień z okazji  67. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego

Mobilny punkt szczepień na Stadionie Śląskim

Park slaski aleja rozana

Zmodernizowano alejki w Parku Śląskim

Park slaski osiedle

Wojewoda zablokuje budowę osiedla przy Parku...

Osiedle

Osiedle przy Parku Śląskim może powstać! Tym...

Park rada

Rada ds. Różnorodności Biologicznej Parku...