Świetlny pokaz dronów w Chorzowie. Podziękowania dla Polaków pomagających Ukrainie. Ale bez publiczności

Jeśli będziecie dzisiaj (4 marca) w okolicach ul. Siemianowickiej w Chorzowie, mogą Was zaskoczyć różnokolorowe poruszające się światła na niebie. To akcja firmy specjalizującej się w pokazach dronów.

W piątek, 4 marca 2022 r. o godz. 19.00 na lądowisku dronów w Chorzowie przy ul. Siemianowickiej 103, w pobliżu Parku Śląskiego, odbędzie się świetlny pokaz dronów.

Organizuje go polska firma Astranate, znana z wprowadzenia na polski rynek innowacyjnej formy pokazów plenerowych, jakimi są świetlne pokazy dronów. Ma to być forma podziękowania Polakom za "fantastyczną postawę i solidarność w działaniu w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy" oraz próba zwrócenia uwagi na potrzebę koordynacji działań pomocowych, aby mogły stać się długofalowym wsparciem. Wydarzenie odbywa się w ramach akcji #SolidarniZUkraina. Patronat nad wydarzeniem objęła Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Jednak Polacy, którym Astranate chce podziękować nie zobaczą tego pokazu na żywo, bo jest... zamknięty dla publiczności. Zaproszeni są tylko przedstawiciele mediów. Pokaz będzie można obejrzeć zapewne online, jeśli komuś odpowiada taka forma przekazu.

Jak tłumaczy Dawid Pałka, Marketing Manager Astranate, pokaz był organizowany w wielkim pośpiechu, dlatego nie może być na nim publiczności. - Takie pokazy dronów wymagają ogromnej liczby zezwoleń z licznych urzędów - tłumaczy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Lampa Aladyna Ogród Świateł, Legendia, Chorzów

Ogród Świateł Lampa Aladyna. Już tam byliśmy. RECENZJA

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Park slaski aleja rozana

Zmodernizowano alejki w Parku Śląskim

Zoo pingwiny

Chorzów: ZOO nadal otwarte, ale na nowych zasadach

Park slaski choinka

Boże Narodzenie 2020. Świąteczny klimat w Parku...

Plac zabaw

Nowe inwestycje w Parku Śląskim