Światowy Dzień Siania Dyni 2021. Wielkie sianie w Chorzowie!

Chorzów włącza się w Światowy Dzień Siania Dyni, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 maja 2021 r. Rośliny zostaną zasiane m.in. na skwerach i klombach, a wcześniej nasiona dyni będą rozdawane mieszkańcom.

Dynie

- Czemu dynia? Dynia znana jest z pięknych kolorów i często wielkich rozmiarów - może być ładną ozdobą ogrodów, trawników czy nieużytków. Jest także rośliną jadalną, a jej odporność na wchłanianie zanieczyszczeń jest dosyć dobra. Święto jest obchodzone w Polsce już od kilku lat, a po raz pierwszy będzie tak obchodzone w Chorzowie – informuje chorzowski magistrat.

W środę i czwartek (12 i 13 maja) nasiona dyni olbrzymiej Ambar można odebrać w Strefie Młodych #Wolka przy ul. Wolności 3 w Chorzowie. Młodzieżowi radni będą je rozdawać mieszkańcom od 15.00 do 19.00.

Wielkie sianie dyni w Chorzowie w niedzielę, 16 maja 2021 r.

W piątek, 14 maja, zaplanowano premierę filmiku instruktażowego, który pozwoli przygotować się na niedzielę, 16 maja. Tego dnia o godz. 10.00 delegacja młodzieżowych radnych i radnych-seniorów wraz z Witoldem Szwedkowskim z Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej wyruszy w miasto.

- Razem będą siali dynię na skwerach, klombach i nieużywanych skrawkach ziemi – wyliczają chorzowscy urzędnicy.

Przygotowano także konkurs dla mieszkańców miasta na najlepsze zdjęcie z siania dyni. Szczegóły konkursu będą dostępne w piątek na stronie chorzow.eu.

fot. freepik.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dzwony

„Dzwony” znikają z Chorzowa

Rynek smakow

Rynek Smaków w Parku Śląskim. Piknik z food...

Chorzow rynek urzad miasta

Umów wizytę online. Internetowa rezerwacja w...

Chorzow truchana

Są miliony dla Chorzowa czy nie ma? O co chodzi...

Dabrowski

Pogoda dla Śląska. Damian Dąbrowski o swojej...

Porodowka chorzow

Chorzów: Porodówka jednak zawiesza działalność!

Pismo swiete

Chorzów: Ile kosztują lekcje religii? To spora...