Świąteczne iluminacje w Chorzowie. Ile kosztują i gdzie się pojawią?

Chorzów świąteczne iluminacje

Chorzów szykuje się na święta. Na ulicach i placach miasta montowane są ozdoby i świąteczne iluminacje. Wszystko ma być gotowe do 6 grudnia. Jaki jest koszt bożonarodzeniowej dekoracji miasta?

Rozświetlona choinka stoi już na Rynku przed gmachem Urzędu Miasta, a w przyszłym tygodniu świąteczne iluminacje pojawią się w całym mieście.

- Łączny koszt świątecznej dekoracji Chorzowa jest utrzymywany na mniej więcej stałym poziomie na przestrzeni ostatnich lat i wynosi 407 tys. złotych brutto – mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów.

Ta kwota obejmuje przegląd ozdób świątecznych i wymiana elementów świecących (węży świetlnych i sznurów świetlnych), zainstalowanie oświetlenia i jego konserwację w okresie świątecznym, demontaż po okresie świątecznym oraz magazynowanie i przechowanie elementów.

Do 6 grudnia udekorowany zostanie cały Chorzów

W chorzowskim magistracie zapewniają, że do 6 grudnia będą udekorowane: Rynek, chorzowskie ronda i place (Plac Powstańców, Plac Piastowski, Plac Matejki, Plac Jana, Plac Mickiewicza), skwer przy ul. Sienkiewicza, Park Hutników od ul. Dąbrowskiego, otoczenie Szybu Prezydent oraz ulice Kościuszki, Wolności, Dąbrowskiego, Truchana, Żołnierzy Września, Krzyżowa, Jagiellońska, Gałeczki, Armii Krajowej, Batorego, Bożogrobców i Główna. Kolorowe światełka i bombki pojawią się również na drzewach rosnących w Chorzowie.

- Liczba ozdób jest podobna jak w latach ubiegłych. Chodzi o oszczędności, ale też ekologię. Aby jednak uniknąć monotonii pozamienialiśmy lokalizacje większości elementów w stosunku do lat ubiegłych – mówi Kamil Nowak. W tym roku w Chorzowie zakupiono też dwie dodatkowe choinki – na Plac Piastowski i Plac Mickiewicza.

Chorzów świąteczne iluminacje

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku. Zobaczcie jak wygląda!

Chorzów Najlepiej udekorowana kamienica na Boże Narodzenie

Świąteczny klimat na Wolności. Pięknie oświetlona kamienica

Chorzów Plac Hutników tężnia

Chorzów szykuje się na zimę!

Chorzów gotowanie żuru na Rynku 16.10.2021

Pół tysiąca porcji żuru ugotowano i rozdano na Rynku

Zniszczony Szyb Prezydent

Wandalizm w Chorzowie. Tym razem trafiło na Szyb Prezydent

Chorzow Katowicka 72

Był bank, będą mieszkania. Nowa inwestycja obok Rynku i...

Magdalena gorzkowska

Zimowa baza Magdaleny Gorzkowskiej na Rynku w Chorzowie