Świąteczne iluminacje w Chorzowie. Ile kosztują i gdzie się pojawią?

Chorzów szykuje się na święta. Na ulicach i placach miasta montowane są ozdoby i świąteczne iluminacje. Wszystko ma być gotowe do 6 grudnia. Jaki jest koszt bożonarodzeniowej dekoracji miasta?

Rozświetlona choinka stoi już na Rynku przed gmachem Urzędu Miasta, a w przyszłym tygodniu świąteczne iluminacje pojawią się w całym mieście.

- Łączny koszt świątecznej dekoracji Chorzowa jest utrzymywany na mniej więcej stałym poziomie na przestrzeni ostatnich lat i wynosi 407 tys. złotych brutto – mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów.

Ta kwota obejmuje przegląd ozdób świątecznych i wymiana elementów świecących (węży świetlnych i sznurów świetlnych), zainstalowanie oświetlenia i jego konserwację w okresie świątecznym, demontaż po okresie świątecznym oraz magazynowanie i przechowanie elementów.

Do 6 grudnia udekorowany zostanie cały Chorzów

W chorzowskim magistracie zapewniają, że do 6 grudnia będą udekorowane: Rynek, chorzowskie ronda i place (Plac Powstańców, Plac Piastowski, Plac Matejki, Plac Jana, Plac Mickiewicza), skwer przy ul. Sienkiewicza, Park Hutników od ul. Dąbrowskiego, otoczenie Szybu Prezydent oraz ulice Kościuszki, Wolności, Dąbrowskiego, Truchana, Żołnierzy Września, Krzyżowa, Jagiellońska, Gałeczki, Armii Krajowej, Batorego, Bożogrobców i Główna. Kolorowe światełka i bombki pojawią się również na drzewach rosnących w Chorzowie.

- Liczba ozdób jest podobna jak w latach ubiegłych. Chodzi o oszczędności, ale też ekologię. Aby jednak uniknąć monotonii pozamienialiśmy lokalizacje większości elementów w stosunku do lat ubiegłych – mówi Kamil Nowak. W tym roku w Chorzowie zakupiono też dwie dodatkowe choinki – na Plac Piastowski i Plac Mickiewicza.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon