Strażacy odnaleźli zwłoki 66-letniego mężczyzny. Pożar budynku przy ul. Chropaczowskiej

Dyżurny KM PSP w Chorzowie otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku trzykondygnacyjnym przy ul. Chropaczowskiej. Po przyjeździe na miejsce strażacy próbowali przedostać się do jednego z mieszkań. Służby zmuszone zostały do wyważenia drzwi. W mieszkaniu znaleziono zwłoki starszego mężczyzny.

Pixaby
Zadymienie Chropaczowska

Po godzinie 9, w niedzielę, 24 kwietnia dyżurny otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku przy ul. Chropaczowskiej.

- Po przyjeździe na miejsce dowódca potwierdził wysokie stężenie tlenku węgla na klatce schodowej. Strażacy bezskutecznie próbowali wejść do jednego z mieszkań. Ostatecznie wyważyli drzwi. W środku znaleźli zwłoki starszego mężczyzny - tłumaczy st. kpt. mgr inż. Tomasz Szymański, oficer prasowy KM PSP w Chorzowie.

Śledztwo pod nadzorem prokuratury

Asp. szt. Sebastian Imiołczyk poinformował nas, że 66-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejscu odbyły się oględziny z udziałem biegłego. Chorzowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą ustalać przyczyny śmierci mężczyzny. Prokurator zlecił sekcję zwłok.

Z budynku ewakuowano pięć osób. Mieszkańcy budynku nie wymagali udzielenia pomocy przez ratowników medycznych. Działania straży zakończyły się po godzinie 12.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pękniecie ścian budynku przy ul. Średniej

Pęknięcie ścian w budynku wielorodzinnym przy ul. Średniej

Straż pożarna

Nocny pożar w Chorzowie. Zgłoszenie było dramatyczne

Zaginiony Artur Kołodziejczyk z Chorzowa

Zaginął Artur Kołodziejczyk z Chorzowa

112 policja

Napadł, ukradł telefon i... chciał go sprzedać ofierze

Nielegalny hazard w Chorzowie

Kolejna jaskinia nielegalnego hazardu zlikwidowana

Poszukiwany Łukasz Hanas

Poszukiwany Łukasz Hanas z Chorzowa

Chorzow pozar

Są wyniki sekcji zwłok znalezionych po pożarze w Chorzowie!