Strażacy odnaleźli zwłoki 66-letniego mężczyzny. Pożar budynku przy ul. Chropaczowskiej

Dyżurny KM PSP w Chorzowie otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku trzykondygnacyjnym przy ul. Chropaczowskiej. Po przyjeździe na miejsce strażacy próbowali przedostać się do jednego z mieszkań. Służby zmuszone zostały do wyważenia drzwi. W mieszkaniu znaleziono zwłoki starszego mężczyzny.

Pixaby
Zadymienie Chropaczowska

Po godzinie 9, w niedzielę, 24 kwietnia dyżurny otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku przy ul. Chropaczowskiej.

- Po przyjeździe na miejsce dowódca potwierdził wysokie stężenie tlenku węgla na klatce schodowej. Strażacy bezskutecznie próbowali wejść do jednego z mieszkań. Ostatecznie wyważyli drzwi. W środku znaleźli zwłoki starszego mężczyzny - tłumaczy st. kpt. mgr inż. Tomasz Szymański, oficer prasowy KM PSP w Chorzowie.

Śledztwo pod nadzorem prokuratury

Asp. szt. Sebastian Imiołczyk poinformował nas, że 66-letni mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Na miejscu odbyły się oględziny z udziałem biegłego. Chorzowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą ustalać przyczyny śmierci mężczyzny. Prokurator zlecił sekcję zwłok.

Z budynku ewakuowano pięć osób. Mieszkańcy budynku nie wymagali udzielenia pomocy przez ratowników medycznych. Działania straży zakończyły się po godzinie 12.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Poszukiwany złodziej

Chorzowska policja poszukuje złodzieja z Vendo Parku

Chorzów poszukiwani złodzieje

Okradli Biedronkę w Chorzowie. Szuka ich policja

Chorzów uratowane kotki

Policjanci z Chorzowa uratowali małe kotki

112

Chorzowianka oszukana na OLX i WhatsApp

Wypadek w Chorzowie na ul. Krzyżowej

Wypadek na ul. Krzyżowej. Ranny motocyklista

Pożar hali magazynowej i warsztatu samochodowego ul Piotra Skargi w Chorzowie

Zwłoki na pogorzelisku hali magazynowej

Policja zw

Niezidentyfikowany statek powietrzny nad Chorzowem