STOP SMOG w Chorzowie. Urząd Miasta czeka na zgłoszenia do programu

Urząd Miasta Chorzów czeka na zgłoszenia mieszkańców domów jednorodzinnych zainteresowanych programem STOP SMOG. Miasto musi zadeklarować liczbę budynków, w których planowana jest likwidacja nieefektywnych źródeł ciepła i termomodernizacja.

Komin
- Sprawdzamy zainteresowanie mieszkańców domów jednorodzinnych przed przystąpieniem do programu STOP SMOG!- informuje chorzowski magistrat.

Osoby zainteresowane programem proszone są o przesłanie do 9 lipca 2021 r. danych kontaktowych i adresu nieruchomości na adres mailowy smog@chorzow.eu. Ta wiedza jest potrzebna urzędnikom, bo miasto musi zadeklarować w ilu budynkach planowana jest wymiana lub likwidacja wysokoemisyjnych źródeł ciepła i termomodernizacja.

Średni koszt takiej inwestycji w jednym budynku (w przypadku budynku o dwóch lokalach – w jednym lokalu) nie może przekroczyć 53 000 zł. Dofinansowanie ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów wynosi do 70% kosztów.

Na czym polega program STOP SMOG?

- Program STOP SMOG wspiera wymianę bądź likwidację źródeł ciepła i termomodernizację w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Jest on realizowany przez gminy, jednak stroną porozumienia w imieniu gmin może być także powiat, związek międzygminny lub związek metropolitalny w województwie śląskim – czytamy na rządowej stronie.

Zakres programu to realizacja przedsięwzięć w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych polegający na:

• wymianie lub likwidacji wysokoemisyjnych źródeł ciepła na niskoemisyjne

• termomodernizacji

• podłączeń do sieci ciepłowniczej lub gazowej

• zapewnieniu budynkom dostępu do energii z instalacji OZE

• zmniejszeniu zapotrzebowania budynków mieszkalnych jednorodzinnych na energię dostarczaną na potrzeby ich ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej

Celem programu STOP SMOG jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń i poprawa jakości powietrza oraz poprawa efektywności energetycznej budynków. Władze Chorzowa nie zdecydowały jeszcze ostatecznie o przystąpieniu do programu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Zielony Czek

Chorzów przyjazny dla czystego powietrza

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów dymiące kominy

Koniec żartów. 500 zł dziennie za palenie w starym piecu!

Chorzów termomodernizacja noclegowni

Dodatkowe środki na termomodernizację noclegowni w Chorzowie

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden