Stare komputery dostały nowe życie i trafiły do chorzowskiej podstawówki

Pod koniec minionego roku szkolnego w Chorzowie rozpoczęła się zbiórka części i kompletowanie komputerów z myślą o uczniach, którym brakuje takiego sprzętu. Pierwsze z nich trafiły już do jednej z chorzowskich podstawówek.

Komputery dla chorzowskich szkół

Zdalne nauczanie, z którym mieliśmy do czynienie przez prawie cały miniony rok szkolny, pokazało że nie wszyscy uczniowie z Chorzowa dysponują odpowiednim sprzętem komputerowym. W związku z tym chorzowski Urząd Miasta, wraz z firmą Dotify, zorganizował zbiórkę starego i uszkodzonego sprzętu oraz elektroczęści. Z nich składane są sprawne komputery, a pierwsze z nich – laptop i dwa pełne zestawy komputerowe, w środę 22 września 2021, trafiły do Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie.

- Komputery zasilają bazę sprzętu, w którą wzbogaca nas Urząd Miasta. Na razie komputery będą służyły dzieciom do nauki stacjonarnej, ale gdyby niestety doszło do tego, co w zeszłym roku - przeznaczymy je uczniom do nauki zdalnej - tłumaczy Witold Kłys, dyrektor SP nr 17 w Chorzowie.

Mieszkańcy Chorzowa chętnie włączyli się do akcji

Stary sprzęt i części komputerowe zbierane były w trzech punktach zlokalizowanych w Chorzowskim Centrum Kultury, MDK-u Batory i Starochorzowskim Domu Kultury. Mieszkańcy Chorzowa - jak podkreśla Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów – bardzo chętnie włączyli się do tej akcji.

- Sprzęt, który regularnie odbieramy poddajemy renowacjom i składamy. Przygotowujemy komputery specjalnie pod to, aby działały na nich programy potrzebne do nauki zdalnej - zaznacza Daniel Mięsopust, szef firmy Dotify.

Firma nadal zabiera sprzęt z punktów zbiórki, a wkrótce do chorzowskich szkół trafią kolejne sprawne zestawy komputerowe.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon