Staną tramwaje jeżdżące na trasie Chorzów - Bytom

Na pięć dni przestaną kursować tramwaje pomiędzy Chorzowem a Bytomiem. Jakie linie obejmie zmiana w funkcjonowaniu komunikacji?

Tramwaj bytom chorzow

W związku z pracami modernizacyjnymi w rejonie przystanku Łagiewniki Zajezdnia, od 23 do 27 stycznia, nastąpią zmiany w komunikacji tramwajowej – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego. Z ruchu tramwajów zostanie wyłączony odcinek Chorzów Metalowców – Bytom Plac Sikorskiego, a zmiana dotyczy linii 6, 11 i 19.

  • linia nr 6 będzie kursowała na trasie Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Metalowców (w wybranych kursach na trasie Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia).
  • linia nr 11 będzie kursowała na trasie Katowice Plac Miarki – Chorzów Metalowców (w wybranych kursach na trasie Katowice Plac Miarki – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia)
  • linia nr 19 będzie kursowała na trasie Katowice Plac Wolności – Chorzów Metalowców

Kursy linii nr 19 na odcinku Bytom Plac Sikorskiego – Stroszek Zajezdnia wykona linia nr 49 kursująca w tych dnia według specjalnego rozkładu jazdy. Na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Bytom Szkoła Medyczna uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa nr 56. Zaś od Placu Sikorskiego w Bytomiu do Rynku w Chorzowie będzie jeździć autobusowa komunikacja zastępcza T-6.

Trasa autobusowej komunikacji zastępczej

W kierunku Plac Sikorskiego autobus zastępczej linii T-6 pojedzie od chorzowskiego Rynku przez ul. Metalowców, Stabika, Polną. Kolejne przystanki to Łagiewniki Media Markt i Cmentarz oraz Bytom Arki Bożka, Teatr Tańca i Krakowska, aż do Placu Sikorskiego.

W kierunku chorzowskiego Rynku od Placu Sikorskiego w Bytomiu przez ul. Głęboką, Teatr Tańca Rozbark, ul. Arki Bożka. Dalej przez Łagiewniki Cmentarz i Media Markt i ul. Polną, Nową oraz Plac Powstańców w Chorzowie aż do Rynku.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon