Stadion Śląski wraca do życia. Gwiazdy lekkoatletyki wystartują w mityngu

20 czerwca najlepsi polscy lekkoatleci przyjadą do Chorzowa, by wziąć udział w mityngu. To będzie pierwsza taka impreza w Polsce od wybuchu epidemii koronawirusa.

Swiety Justyna Stadion Slaski 010

Stadion Śląski mocno odczuł skutki epidemii koronawirusa. Z tego powodu odwołano wiele imprez sportowych i rozrywkowych. Obecne przepisy jednak pozwalają częściowo wznowić działalność. Na początek do Chorzowa przyjadą gwiazdy polskiej lekkoatletyki.

20 czerwca na chorzowskim gigancie odbędzie się mityng "Królowa sportu wraca na Stadion Śląski". Dla uczestników będzie to pierwsza okazja od kilku miesięcy, by zmierzyć się z rywalami. W efekcie będzie bardzo mocna obsada.

W "Kotle Czarownic" na pewno zobaczymy kulomiota Konrada Bukowieckiego, czy młociarza Wojciecha Nowickiego. W biegach na 400 m będą rywalizować Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk. Przyjedzie także czołowa biegaczka Justyna Święty-Ersetic.

- Ten sezon jest z wiadomych względów inny niż wszystkie. Aby wprowadzić formę na wyższy poziom potrzeba nam startów, a tych do tej pory brakowało. Zwykle w czerwcu miałam już za sobą kilka mityngów, dlatego cieszę się, że w końcu będę mogła wystąpić w zawodach i to na moim ulubionym stadionie. 20 czerwca pobiegnę na 300 m. Nie mogę się doczekać, uwielbiam biegać na Stadionie Śląskim, ta bieżnia daje pozytywny zastrzyk energii - komentuje mistrzyni Europy w biegu na 400 m z 2018 roku.

Mityng będzie się składać z dziesięciu konkurencji. Organizatorem zawodów jest Stadion Śląski oraz województwo Śląskie. We wrześniu na chorzowskim stadionie ma się odbyć jeszcze większa impreza lekkoatletyczna. Jeżeli sytuacja w kraju pozwoli, to 6 września sportowcy wezmą udział w 11. Memoriale Kamili Skolimowskiej.

fot. materiały prasowe

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon