Stadion Śląski dostał nagrodę na Gali Mistrzów Sportu, którą... sam sponsorował

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, zorganizowane przez Stadion Śląski, zostały Sportową Imprezą Roku 2021. Nagroda została wręczona podczas Gali Mistrzów Sportu, której jednym ze sponsorów był… Stadion Śląski. Czy miało to wpływ na wyróżnienie dla Kotła Czarownic?

Twitter/Bartłomiej Kowalski
Dyrektor Stadionu Śląskiego na Gali Mistrzów Sportu

Gala Mistrzów Sportu, na której wręczono nagrody w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Polski 2021 Roku, odbyła się 8 stycznia 2022 r. w hotelu DoubleTree by Hilton Warsaw. Impreza została przygotowana z dużym rozmachem, a zaproszono na nią blisko pół tysiąca osób. Można się tylko domyślać, że kosztowała sporo. Zwykle zaś koszt takich wydarzeń pokrywają sponsorzy.

Najważniejsza nagroda tego plebiscytu trafiła do Roberta Lewandowskiego, ale wyróżniono także Stadion Śląski. Sportową Imprezą Roku 2021 zostały zorganizowane przez stadion Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Marszałek województwa śląskiego oraz zarządzający sportową areną podkreślali, że to „wyjątkowe wyróżnienie dla wyjątkowej imprezy sportowej” i „ogromne słowa uznania dla naszego zespołu”. Jednak dodatkowego smaczku dodaje fakt, że Stadion Śląski był jednym ze sponsorów tegorocznej Gali Mistrzów Sportu.

Przedstawiciele Stadionu Śląskiego nie odpowiadają na pytania o Galę Mistrzów Sportu

Logotyp Stadionu Śląskiego można było zobaczyć na ściance, przy której fotografowali się goście gali. Wśród nich był m.in. Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego i radny PiS w Sejmiku Województwa Śląskiego, który pozował tam z plebiscytową statuetką. Próbowaliśmy się dowiedzieć ile spółkę, należącą do samorządu województwa, kosztowała tegoroczna Gala Mistrzów Sportu. Niestety przedstawiciele Stadionu Śląskiego przez kilka dni nie byli w stanie odpowiedzieć na nasze pytania w tej sprawie.

Majowe zawody w Chorzowie z pewnością były jedną z największych i najciekawszych imprez sportowych, które zorganizowano w Polsce w minionym, pandemicznym roku. Z trybun śledziło je ponad 7,5 tys. osób. Docenić należy także fakt, że imprezę zorganizowano w zaledwie sześć miesięcy. Miała się ona bowiem odbyć w Mińsku, jednak ze względu na sytuację polityczną na Białorusi zdecydowano się ją przenieść. Pytanie tylko czy Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce zostałyby Sportową Imprezą Roku 2021, gdyby Stadion Śląski nie był jednym ze sponsorów plebiscytowej gali? Tym bardziej, że nie wiemy ile pieniędzy podatników wydano na ten cel.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon