Stadion Śląski na podium w plebiscycie na „Najatrakcyjniejsze obiekty sportowe”

Chorzowski Kocioł Czarownic zajął 2. miejsce w plebiscycie Programu 1 Polskiego Radia na „Najatrakcyjniejsze ośrodki sportowe”. Stadion Śląski po zaciekłej walce przegrał niewielką liczbą głosów z przystanią wodną we Włocławku.

Stadion Śląski z lotu ptaka

Do wyboru „Najatrakcyjniejszego ośrodka sportowego” swoich słuchaczy zaprosił Program 1 Polskiego Radia. W plebiscycie brało udział 10 miejsc z całego kraju, które powstały lub zostały zmodernizowane dzięki środkom przekazanym m.in. przez Totalizator Sportowy, który był partnerem plebiscytu.

Większość słuchaczy radiowej jedynki wskazała na Przystań wodną na Wiśle im. Jerzego Bojańczyka we Włocławku. Składa się na nią m.in. część rekreacyjno-gastronomiczna, hangar na łodzie oraz baza treningowa dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego założonego w 1886 r. Jest tam także taras wypoczynkowy, a na terenie przystani organizowane są imprezy plenerowe.

Kocioł Czarownic doceniony przez słuchaczy radiowej jedynki

Jak podaje Polskie Radio niewielką liczbą głosów z włocławską przystanią przegrał Stadion Śląski w Chorzowie.

– Legendarny „Kocioł Czarownic” już od ponad 65 lat buduje swoją markę. Przez lata służył piłkarzom, lekkoatletom czy żużlowcom tworzyć wspaniałe widowiska światowej rangi. Żaden inny obiekt w Polsce nie może pochwalić się tak wspaniałym historycznym dorobkiem jak Stadion Śląski. Ale historia toczy się dalej, a my piszemy kolejne jej rozdziały organizując inspirujące wydarzenia. (...) Dlatego też bardzo cieszymy się, że nasze zaangażowanie zostało tak bardzo docenione przez słuchaczy Polskiego Radia w plebiscycie na „Najatrakcyjniejszy obiekt Sportowy” – powiedział dla Programu 1 Polskiego Radia Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego.

Kibice będą mogli znów odwiedzić Stadion Śląski już w najbliższą niedzielę, 5 września 2021 r. W Kotle Czarownic odbędzie się 12. Lotto Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon