Stadion Śląski i Śląski Szkolny Związek Sportowy wspólnie będą promować sport wśród młodych

Stadion Śląski oraz Śląski Szkolny Związek Sportowy będą wspólnie propagować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzować historię sportu. Instytucje podpisały w tej sprawie list intencyjny.

Stadion slaski

– Jestem przekonany, że współpraca pomiędzy Śląskim Szkolnym Związkiem Sportowym a Stadionem Śląskim przyniesie bardzo pozytywne efekty dla popularyzacji sportu wśród młodych ludzi - mówi Mieczysław Mielcarek, prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Wspólne działania będą oparte na dwóch filarach. Pierwszym jest zachęcanie do aktywności fizycznej, a imprezy organizowane przez ŚSZS, takie jak Igrzyska Dzieci czy Liceliada, mają szanse odbywać się w przyszłości na wyjątkowym obiekcie, jakim jest Stadion Śląski. Drugi filar to edukacja dotycząca historii sportu i wiązać się będzie m.in. ze zwiedzaniem Stadionu Śląskiego.

- Podpisanie listu intencyjnego cieszy mnie podwójnie. Po pierwsze młodzi ludzie zyskają więcej szans, aby odwiedzić nasz „Kocioł Czarownic”, jak nazywanym jest Stadion Śląski. Drugim powodem, dla którego tak bardzo zależało mi na tej współpracy to fakt, że jako trener z wieloletnim doświadczeniem nigdy nie mogłem swoich młodych zawodników oglądać na Śląskim. A wiem, jak bardzo start w takim miejscu może motywować młodych ludzi do ciężkiej pracy – podkreśla Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Przedstawiciele obu stron zapowiadają, że podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok, aby umacniać współpracę pomiędzy podmiotami, a pierwsze efekty porozumienia powinny być widoczne już wkrótce.

fot. Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....