Stadion Śląski i AWF Katowice - razem dla rozwoju śląskiego sportu

Stadion Śląski z katowicką Akademią Wychowania Fizycznego łączy bogata historia śląskiego sportu. Teraz te instytucje łączą siły, by stwarzać nowe możliwości rozwoju sportu w naszym regionie.

Stadion slaski

List intencyjny w sprawie współpracy AWF ze Stadionem Śląskim podpisali rektor uczelni prof. Grzegorz Juras i prezes stadionu Jan Widera. Obaj podkreślają, że przyniesie to wymierne korzyści dla każdej ze stron, jak i dla rozwoju śląskiego sportu.

- Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach to uczelnia z wyjątkową historią i z wieloma wybitnymi absolwentami. Posiada też ogromne perspektywy rozwoju. Potencjał tego miejsca to jego zaplecze szkoleniowe, jak i doświadczenie pracowników. Razem z możliwościami infrastrukturalnymi oraz organizacyjnymi Stadionu Śląskiego otwiera to nowe możliwości dla rozwoju śląskiego i polskiego sportu – wskazuje Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Młodzi sportowcy będą trenować na Stadionie Śląskim

Dzięki tej współpracy młodzi sportowcy zyskają wyjątkowe warunki do treningów i występów. Na tym jednak nie koniec – planowane są także wzajemne działania promocyjne i wizerunkowe oraz wsparcie w organizacji różnego rodzaju wydarzeń.

- Dzięki współpracy ze Stadionem Śląskim zyskamy nowe możliwości na organizację niezapomnianych wydarzeń. Cieszy mnie to, że efekty naszych działań odczują bezpośrednio nasi studenci i młodzi sportowcy. To oni i ich korzyści powinny i zawsze będą w centrum naszej uwagi – podkreśla rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, prof. Grzegorz Juras.

List intencyjny to dopiero pierwszy krok do umacniania relacji między Stadionem Śląskim a katowicką Akademią Wychowania Fizycznego. Jak zapewniają obie strony efekty tego porozumienia będą widoczne już wkrótce.

fot. FB/Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon