Stadion Śląski będzie gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Europy 2021

Z lekkoatletycznymi mistrzostwami Europy w 2024 r. nie wyszło, ale będą Drużynowe Mistrzostwa Europy w 2021 r. Na Stadionie Śląskim wystartuje osiem najlepszych europejskich reprezentacji lekkoatletycznych. Broniąca tytułu Polska zastąpi w roli gospodarza Białoruś.

Stadion slaski

W ubiegłym roku Drużynowe Mistrzostwa Europy odbywały się na stadionie w Bydgoszczy, a polska reprezentacja zwyciężyła po raz pierwszy w historii. Kolejna edycja imprezy miała obywać się w Mińsku, ale kilka tygodni temu European Athletics poinformowało, że zawody nie obędą się na Białorusi. Wydarzenie chciały przejąć Hiszpania i Polska, która zgłosiła Stadion Śląski. Ostatecznie gospodarzem będzie nasz kraj i Kocioł Czarownic, który od niedawna jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym.

– Drużynowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w województwie śląskim, na Stadionie Śląskim to ogromny sukces. Sukces zarówno sportowy i promocyjny, ale także jestem pewien, że to przyniesie korzyści dla turystyki i gospodarki – podkreśla Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Stadion Śląski to ważna arena lekkoatletyczna

Stadion Śląski jest coraz ważniejszą areną lekkoatletyczną. W Chorzowie organizowane są takie wydarzenia jak Memoriał Janusza Kusicińskiego czy Memoriał Kamili Skolimowskiej. W przyszłym roku, poza drużynowymi mistrzostwami Europy, w Kotle Czarownic odbędą się także mistrzostwa świata w sztafetach.

- Decyzja European Athletics to dla nas ogromna radość, ale jednocześnie kolejny egzamin. Patrząc jednak na jakość dotychczasowych zawodów lekkoatletycznych organizowanych na Stadionie jestem pewny, że i tym razem świetnie sobie poradzimy – zapewnia dyrektor generalny Stadionu Śląskiego Bartłomiej Kowalski.

- Stadion Śląski jest obiektem wysokiej klasy, gotowym na goszczenie międzynarodowych wydarzeń – dodał Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Władze European Athletics chwalą nasz region

Chorzowska arena i cały nasz region są pozytywnie oceniane przez władze europejskiej lekkoatletyki.

– Ostatnio miałem okazję zobaczyć prezentację projektu Katowice-Silesia, która zaskoczyła mnie tym, jak bardzo region ten ewoluował i jak dynamicznie się rozwija w wielu obszarach, jednocześnie zachowując swoją tradycję. Po przybyciu na miejsce również bardzo mi się tutaj spodobało i z ogromną niecierpliwością czekam na moment, kiedy wrócę na Śląsk w czerwcu przyszłego roku – podkreśla Christian Milz, CEO European Athletics.

Mistrzostwa w Chorzowie będą wyjątkowe dla polskiej reprezentacji, która będzie miała przywilej obrony tytułu na własnym stadionie.

- Jestem przekonany, że tak od strony organizacyjnej jak i sportowej projekt, który właśnie się rozpoczyna zakończy się sukcesem – podkreśla dr Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w 2021 roku mają odbyć się w dniach 19 – 20 czerwca. W zawodach weźmie udział 8 reprezentacji – oprócz broniącej tytułu Polski będą to Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Ukraina, Hiszpania i Portugalia, która w 2019 roku zwyciężyła w I lidze.

fot. Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

La

Polacy wygrali DME rzutem na taśmę!

187515719 163282939066688 8640286432709461772 n

Czas na Drużynowe Mistrzostwa Europy

264452785 5157559214274232 7187205569004322106 n

Polska zagra na Śląskim. PZPN podał ceny biletów

Stadion Śląski

Piłkarze awansują na mundial na Stadionie Śląskim?

104866

Mistrzostwa Europy będą na Śląskim

Chorzow zyrafa

Żyrafa z chorzowskiego ZOO maskotką mistrzostw...