Stacje, semafory, torowiska - od makiet po wąskotorówki. Kolej na kolejową wyprawę!

Pamiętacie czasy młodości i elektryczne kolejki - marzenie każdego? Piko, H0, TT - były na ustach każdego. Jeśli zabawa elektryczną kolejką sprawia waszym dzieciom ogromną frajdę - podczas tegorocznych wakacji zorganizujecie im niespodziankę i pokażcie im miejsca dla młodych wielbicieli kolei. W województwie śląskim takich atrakcji nie brakuje. Poznajcie je.

Za koleją przepadają chyba wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli. Nie chodzi już o samą zabawę, ale podróżowanie. Wiele lat temu pociąg, zaraz obok autobusów był jednym środkiem lokomocji, który mógł zabrać nas na długo wyczekiwane wczasy. Pewnie dobrze pamiętacie przedziały wypełnione po brzegi. Mało tego, zdarzało się, że miejsc siedzących zwyczajnie brakowało i musieliście rozsiąść się wygodnie na podłodze.

Ci bardziej pomysłowi, decydowali się na komfortową podróż kuszetkami. Kto z nich korzystał, wie jaka jest to niesamowita przygoda, zwłaszcza dla dzieci i wielbicieli kolei. Dziś podróżowanie wygląda zupełnie inaczej.

Jeżeli wasze dzieci interesują się koleją i chętnie się nią bawią, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabrać je w miejsca, które polubi każdy entuzjasta kolei. Z pewnością dla was to również będzie frajda, ponieważ przywołacie wspomnienia z dzieciństwa. Czy jesteście gotowi, aby je poznać?

Miejsca dla młodych wielbicieli kolei w województwie śląskim

Każdy miłośnik kolei z pewnością powinien odwiedzić województwo śląskie, zwłaszcza te atrakcje, które zostały stworzone dla miłośników kolei, zarówno tych dużych jak i małych. Naszym zdaniem nie można przejść obok tych atrakcji obojętnie. Zapraszamy do naszej galerii zdjęciowej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Wielkie otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Park Śląski Śniadanie na trawie

Ostatnia taka uczta w Parku Śląskim

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Plac Mozaikowy, Park Śląski

Nowa atrakcja w Parku Śląskim - Plac Mozaikowy

Zdjęcie Główne Centrum Dziedzictwa Szkła

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Przygoda dla każdego!