Sport

Ruch Chorzów mistrzem jesieni!

Ruch Gornik

Bramka zdobyta w doliczonym czasie uratowała Niebieskich. Ruch Chorzów pokonał rezerwy Górnika Zabrze i został mistrzem jesieni!

Spotkania Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze zawsze budzą emocje. Tym razem jednak Niebiescy podejmowali tylko rezerwy swojego największego rywala. Na Cichej od początku dominował Ruch, ale brak było oczekiwanych efektów. Dopiero w 91. minucie z rzut rożnego dośrodkował Łukasz Janoszka, a piłkę w bramce umieścił głową Patryk Sikora i mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Ruch Chorzów – Górnik II Zabrze 1:0

- Bardzo trudny mecz, ale jeszcze bardziej cieszą te trzy punkty i w kontekście układu tabeli są bardzo ważne (…) To był ostatni mecz tej rundy jesiennej, więc będzie długo pamiętany. Szczęśliwie zdobywamy trzy punkty, więc lepiej będzie nam się przygotowywać do rundy wiosennej – dla TV Niebiescy mówił Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów przezimuje jako lider tabeli

Na kilka godzin fotel lidera zajęła Polonia Bytom, która pokonała u siebie Stal Brzeg. Miasto pochwaliło się tym nawet w mediach społecznościowych, ale bytomski klub długo się nie nacieszył pierwszym miejscem. Na pierwszym miejscu przezimuje Ruch Chorzów, który ma dwa punkty więcej, ale to właśnie bytomska Polonia będzie głównym rywalem Niebieskich w rundzie wiosennej. Na potknięcie dwóch górnośląskich klubów w walce o awans do II ligi czeka rywal z Dolnego Śląska – Ślęża Wrocław ma do lidera tylko sześć punktów straty.

fot. ruchchorzow.com.pl

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search