Sport czy rozrywka? W Chorzowie odbędzie się gala pro wrestlingu!

To będzie show łączące sport i rozrywkę. W Chorzowie obędzie się gala pro wrestlingu PTW #1 REVOLUCJA. Organizuje ją polska federacja Prime Time Wrestling. Kiedy i gdzie zobaczymy w akcji „współczesnych gladiatorów”?

PTW Revolucja

Gala pro wrestlingu odbędzie się 9 października 2021, w hali chorzowskiego MORiS-u, przy ul. Dąbrowskiego 113. Jak zapowiada polska federacja Prime Time Wrestling, która ma swoją w Chorzowie, będzie to start rewolucji w tej dyscyplinie na krajowym podwórku.

- Pro wrestling to szalenie ekscytująca dyscyplina stojąca na pograniczu sportu i rozrywki, widowisko angażujące publiczność w walki nietuzinkowych, charakterystycznych, charyzmatycznych postaci, które toczą ze sobą boje ku uciesze fanów. Pro wrestling to też interaktywny serial z fabułą rodem z najlepszych filmów akcji - tłumaczą organizatorzy gali.

Polska federacja PTW zapowiada, że na gali w Chorzowie wystąpią gwiazdy polskiego, europejskiego i światowego pro wrestlingu. Wśród nich m.in. Chris Masters, Axel Tischer, Nick Aldis, Marius Al-Ani, Peter Pannache, Dawid "Puncher" Seńko, "The Polish Stallion" Robert Star, Jonny Storm, Nano Lopez, Jacob Crane, Syriusz Dziedzic, Trybson czy Złotówa.

Sport czy rozrywka? Czym jest wrestling?

Sportowa rozrywka – to określenie chyba najbardziej pasuje do wrestlingu, czy też pro wrestlingu. Główny celem widowiska jest zrobienie jak największego show, w którym łączą się elementy sportów walki i spektaklu. Wywodzi się on z brytyjskiego rodzaju walk zwanego wolnoamerykanka (catch wrestling), czyli walk zapaśniczych, w których wszystkie chwyty są dozwolone (z wyjątkiem uderzeń i chwytów zagrażających życiu).

Wrestling jest najbardziej popularny w Stanach Zjednoczonych. Ma też sporo sympatyków w Meksyku, gdzie ukształtował się styl lucha libre i w Japonii, gdzie powstał styl puroresu. W tym show nie brakuje szalonych akrobacji, potężnych rzutów i niespodziewanych zwrotów akcji i choć całe widowisko jest wyreżyserowane to kontuzje i urazy są prawdziwe. W ringu zdarzają się również wypadki śmiertelne.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon