Śniadanie na trawie wraca do Parku Śląskiego

W sobotę, 11 lipca, do Parku Śląskiego wraca cykl spotkań „Śniadanie na trawie”. W pięknej scenerii parkowego Rosarium będzie można skosztować zdrowego jedzenia i odpocząć w gronie rodziny i przyjaciół.

Sniadanie

Zazwyczaj „Śniadanie na trawie” w chorzowskim parku startowało już w maju, ale w tym roku przeszkodziła w tym pandemia koronawirusa. Zarząd Parku Śląskiego postanowił jednak, że w wakacyjne soboty, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, będzie można zorganizować takie spotkania.

– Dostajemy ogromną ilość sygnałów, miłośnicy parku czekają na śniadania na trawie. Wspólnie z zarządem postanowiliśmy, aby w wakacje ten cykl jednak się odbył, oczywiście zgodnie z zaleceniami. Ta sytuacja pokazuje, jak ważne obecnie jest stworzenie dobrych warunków do odpoczynku. A nasze piękne Rosarium, w połączeniu z leżakami i hamakami jest właśnie takim miejscem - tłumaczy Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

„Śniadanie na trawie” w tym roku odbędzie się w nieco okrojonej formie. Nie zabraknie jednak najważniejszych punktów tych spotkań: pysznego i zdrowego jedzenia, piknikowej atmosfery oraz warsztatów dla dzieci, które przygotuje Studio Artystyczne „Maciej” z Zabrza.

"Śniadania na trawie" będą się odbywać w każdą sobotę wakacji

Prezes Parku Śląskiego zapewnia, że spotkania odbędą się zgodnie z zaleceniami i obostrzeniami dotyczącymi organizacji imprez. Meble piknikowe zostaną rozłożone w odpowiednich odległościach, a uczestnikom zaleca się zachowania dystansu.

– Śniadanie jest świetną alternatywą dla stania w sklepowych kolejkach, kumulowania się w zamkniętych przestrzeniach i bycia w ciągłym biegu. To ten moment, w którym można zwolnić, wyciszyć się i złapać oddech – podkreśla Agnieszka Bożek.

W tym roku „Śniadanie na trawie” odbywa się w każdą sobotę od 11 lipca aż do 29 sierpnia. Początek o godzinie 10.00, a godzinę wcześniej rozpoczyna się „Joga na trawie”.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon