Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w Chorzowie. Kierowca bez uprawnień zbiegł z miejsca wypadku

Jedna osoba zmarła po wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Chorzowie. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku i został już zatrzymany przez policję. Okazało się, że nie miał prawa jazdy.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów Policja

Do wypadku doszło w minioną niedzielę, 6 lutego 2022 r., tuż po godz. 17.00. Po dwóch dniach chorzowska policja podała szczegóły zdarzenia.

Poszkodowanych zostało dwóch mężczyzn – ojciec i syn, którzy przechodzili przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Chorzowie. Obaj trafili do szpitala – 51-letni syn w stanie ciężki, a 83-letni ojciec w stanie krytycznym. Starszy z mężczyzn, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł.

Sprawcą śmiertelnego wypadku był 29-latek bez prawa jazdy

Sprawcą wypadku był 29-letni mieszkaniec Chorzowa, który jechał Oplem Corsa bez uprawnień. Mężczyzna zbiegł z miejsca wypadku, ale wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili sprawcę. Pomogli świadkowie zdarzenia i miejski monitoring.

- Sprawca potracenia przyznała się do potrącenia i ucieczki z miejsca zdarzenia. Kierowca tłumaczył się funkcjonariuszom, że początkowo nie zauważył pieszych wchodzących na przejście, a gdy zorientował się, że na przejściu są piesi, było już za późno, aby uniknąć zderzenia – informują policjanci.

Mundurowi dodają, że mężczyzna był trzeźwy. Tłumaczył, że wziął kluczyki do samochodu swojego brata bez jego wiedzy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Poszukiwany złodziej

Ukradł alkohol w Chorzowie. Poszukuje go policja

Chorzów wypadek 3

Wypadek i zamiana miejsc. Dziwna sytuacja w Chorzowie

Chorzów Batory wypadek

Zakaz prowadzenia, dachowanie i… próba przekupstwa

Chorzów Poszukiwany złodziej

Chorzowska policja poszukuje złodzieja

Chorzów pijany na skuterze

Pijany kierowca podjechał po alkohol i... zaszokował policję

Chorzów pożar przy ul Batorego

Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru

Chorzów policja

Kierowca zachowywał się nietypowo. Miał wiele powodów