Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w Chorzowie. Kierowca bez uprawnień zbiegł z miejsca wypadku

Jedna osoba zmarła po wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Chorzowie. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku i został już zatrzymany przez policję. Okazało się, że nie miał prawa jazdy.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów Policja

Do wypadku doszło w minioną niedzielę, 6 lutego 2022 r., tuż po godz. 17.00. Po dwóch dniach chorzowska policja podała szczegóły zdarzenia.

Poszkodowanych zostało dwóch mężczyzn – ojciec i syn, którzy przechodzili przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Chorzowie. Obaj trafili do szpitala – 51-letni syn w stanie ciężki, a 83-letni ojciec w stanie krytycznym. Starszy z mężczyzn, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł.

Sprawcą śmiertelnego wypadku był 29-latek bez prawa jazdy

Sprawcą wypadku był 29-letni mieszkaniec Chorzowa, który jechał Oplem Corsa bez uprawnień. Mężczyzna zbiegł z miejsca wypadku, ale wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili sprawcę. Pomogli świadkowie zdarzenia i miejski monitoring.

- Sprawca potracenia przyznała się do potrącenia i ucieczki z miejsca zdarzenia. Kierowca tłumaczył się funkcjonariuszom, że początkowo nie zauważył pieszych wchodzących na przejście, a gdy zorientował się, że na przejściu są piesi, było już za późno, aby uniknąć zderzenia – informują policjanci.

Mundurowi dodają, że mężczyzna był trzeźwy. Tłumaczył, że wziął kluczyki do samochodu swojego brata bez jego wiedzy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Potrącenie pieszej w Chorzowie. 90 latka trafiła do szpitala

Potrącenie pieszej w Chorzowie. 90-latka trafiła do szpitala

Autobus wjechał w osobówkę W środku były dzieci 2

Autobus wjechał w osobówkę. W środku były dzieci

Chorzów Poszukiwany złodziej

Ukradł alkohol w Chorzowie. Poszukuje go policja

Chorzów wypadek 3

Wypadek i zamiana miejsc. Dziwna sytuacja w Chorzowie

Chorzów Batory wypadek

Zakaz prowadzenia, dachowanie i… próba przekupstwa

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa. Okradli jeden z lombardów

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa Jednego dnia kilka razy okradli ten sam sklep

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa