Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w Chorzowie. Kierowca bez uprawnień zbiegł z miejsca wypadku

Jedna osoba zmarła po wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Chorzowie. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku i został już zatrzymany przez policję. Okazało się, że nie miał prawa jazdy.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów Policja

Do wypadku doszło w minioną niedzielę, 6 lutego 2022 r., tuż po godz. 17.00. Po dwóch dniach chorzowska policja podała szczegóły zdarzenia.

Poszkodowanych zostało dwóch mężczyzn – ojciec i syn, którzy przechodzili przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Chorzowie. Obaj trafili do szpitala – 51-letni syn w stanie ciężki, a 83-letni ojciec w stanie krytycznym. Starszy z mężczyzn, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł.

Sprawcą śmiertelnego wypadku był 29-latek bez prawa jazdy

Sprawcą wypadku był 29-letni mieszkaniec Chorzowa, który jechał Oplem Corsa bez uprawnień. Mężczyzna zbiegł z miejsca wypadku, ale wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili sprawcę. Pomogli świadkowie zdarzenia i miejski monitoring.

- Sprawca potracenia przyznała się do potrącenia i ucieczki z miejsca zdarzenia. Kierowca tłumaczył się funkcjonariuszom, że początkowo nie zauważył pieszych wchodzących na przejście, a gdy zorientował się, że na przejściu są piesi, było już za późno, aby uniknąć zderzenia – informują policjanci.

Mundurowi dodają, że mężczyzna był trzeźwy. Tłumaczył, że wziął kluczyki do samochodu swojego brata bez jego wiedzy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon