Śmieci w Chorzowie odbierane będą rzadziej. Powód to koronawirus

Z powodu epidemii koronawirusa zmniejszy się częstotliwość odbioru odpadów w Chorzowie. Koszty wywozy śmieci pozostaną jednak bez zmian.

Smieci chorzowski

Na zmianę terminów odbioru odpadów zwrócił uwagę miejski radny Jacek Nowak.

- W mojej skrzynce pocztowej znalazłem informację sygnowaną przez Urząd Miasta oraz firmę Alba, z której wynika, że od 1 kwietnia odbiór wysortowanych odpadów komunalnych będzie się odbywał 1 raz w miesiącu a nie jak było do tej pory 2 razy w miesiącu – informuje radny.

Radny PiS poprosił prezydenta miasta o wyjaśnienie sytuacji i informację jak ograniczenie częstotliwości odbioru odpadów wpłynie na koszty świadczenia usług przez firmę Alba.

Śmieci będą odbierane rzadziej, ale koszty się nie zmienią

Informacje radnego Nowaka potwierdził Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa. Jak wyjaśnił ma to związek z epidemią koronawirusa i związane z tym absencje pracowników. Firma wywozowa nie ma więc możliwości odbioru odpadów zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem. Koszty jednak się nie zmienią.

- Rzadszy odbiór odpadów nie spowoduje, że tonażowo tych odpadów będzie mniej. Odpady odebrane w późniejszym terminie wówczas będą rozliczane. Tak więc koszty odbioru odpadów nie ulegną zmianie. Należy zwrócić uwagę, że wszystkie odpady będą zbierane jednakże z inną częstotliwością – tłumaczy Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Wiceprezydent Michalik dodał, że bez ograniczeń działa Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych i mieszkańcy Chorzowa, pomimo epidemii, mogą z niego korzystać.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....