Służba trwa całą dobę. Policjant z Chorzowa w czasie wolnym zatrzymał złodziejki

Mundurowy z chorzowskiej „jedynki” potwierdził, że służba trwa całą dobę. W wolnym czasie rozpoznał na ulicy złodziejki z Rudy Śląskiej i… je zatrzymał.

112

Dwie kobiety rozpoznane i zatrzymane przez policjanta z Chorzowa były poszukiwane przez mundurowych w Rudzie Śląskiej. W jednej z drogerii przy ul. Karola Goduli w sąsiednim mieście, 24 czerwca 2021 r., ukradły bowiem perfumy o wartości 500 zł. Zarejestrowały to kamery monitoringu, a ich wizerunek opublikowano na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Policjant z Chorzowa rozpoznał złodziejki na ulicy

Jeden z policjantów na co dzień pracujący w chorzowskiej „jedynce” może się pochwalić dobrą pamięcią i spostrzegawczością. W ubiegły piątek, 27 lipca 2021 r., w czasie wolnym rozpoznał dwie kobiety na jednej z rudzkich ulic i udowodnił, że na służbie jest się całą dobę.

- Niezwłocznie poinformował o tym telefonicznie dyżurnego z komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, a sam poszedł za kobietami. Gdy weszły one do jednego ze sklepów, postanowił działać. We współpracy z pracownikami sklepu zatrzymał kobiety – informuje chorzowska policja.

Wkrótce nadjechał patrol z pobliskiego komisariatu, który przejął od chorzowskiego policjanta zatrzymane złodziejki.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon