Słowak dopiero na 129. miejscu w rankingu liceów

Najlepsze liceum z Chorzowa, czyli popularny Słowak, jest dopiero na 129. miejscu w kraju według rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Trochę lepiej wypadło Technikum Ekonomiczne w CKZiU, które znalazło się na 98. miejscu. Obie placówki otrzymały jednak tytuł „Złotej Szkoły 2020”.
Slowak


Słowak i Ekonomik z Chorzowa mają tytuły „Złotej Szkoły 2020”

Miesięcznik „Perspektywy” swój ranking najlepszych liceów i techników przedstawił po raz 22. Najlepsze liceum z Chorzowa to Uniwersyteckie I LO im. J. Słowackiego, które uzyskało 51,57 punktów na 100 możliwych i znalazło się na 129. miejscu w kraju i 15. w województwie śląskim. Najlepsze technikum to Technikum Ekonomiczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, które dostało 57,22 punkty na 100 i uzyskało 98. miejsce w kraju i 12. w województwie. Najlepsze w kraju to liceum Uniwersyteckie LO z Torunia i Technikum Mechatroniczne nr 1 z Warszawy.

Każdy ma własne wyobrażenie tego, jaka powinna być dobra szkoła

Przy opracowaniu rankingu brano pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach i wyniki z matury, a w przypadku techników także wyniki egzaminu zawodowego. Podczas ogłaszania wyników przewodniczący Kapituły Rankingu „Perspektyw”, prof. Jan Łaszczyk, stwierdził, że choć zestawienie prezentowane przez miesięcznik „Perspektywy” to już prawdziwa instytucja, to nie jest to ranking idealny, bo... taki nie jest możliwy.

– Każdy z nas ma własne wyobrażenia na temat tego, jak powinna wyglądać dobra szkoła i trudno te wszystkie marzenia o szkole idealnej zmieścić w jednym wspólnym zestawieniu - zauważył prof. Łaszczyk.

W rankingu „Perspektyw” znalazły się jeszcze cztery szkoły z Chorzowa: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej (205. miejsce w kraju i 23. w województwie) i III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego (440. miejsce w kraju i 50. w województwie) oraz Technikum Chemiczne nr 4 w ZSTiO nr 4 (273. miejsce w kraju i 31. w województwie) i Technikum Mechaniczno-Elektryczne w ZSTiO nr 3 (486. miejsce w kraju i 60. w województwie).


fot. slowacki.edu.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....