Ślęża oskarża! Ruch Chorzów jest faworyzowany?

W sobotę Ruch Chorzów zaliczył piąte zwycięstwo z rzędu i umocnił się na pozycji lidera. Tego samego dnia, także walcząca o awans, Ślęża Wrocław tylko zremisowała. Klub z Dolnego Śląska zasugerował więc, że Niebiescy są faworyzowani.

Ruch stal

Po ostatniej kolejce Ruch Chorzów ma na koncie 29 punktów po 12 meczach. Tuż za Niebieskimi jest Ślęża Wrocław, która rozegrała 12 spotkań i ma 27 punktów. Na trzeciej pozycji jest Polonia Bytom – 12 meczy i 24 punkty. Już na początku sezonu te trzy kluby wymieniano jako kandydatów do awansu. W ostatnim spotkaniu Ślęża zremisowała z Lechią Zielona Góra 1:1, a we Wrocławiu chyba puściły nerwy.

Końcowa kolejność w tabeli została już ustalona?

- Po dzisiejszym meczu zastanawiamy się, czy końcowa kolejność w tabeli III ligi nie została już ustalona i czy nie możemy jednemu z zespołów pogratulować awansuczytamy na stronie wrocławskiego klubu.

Ślęża podkreśla, że przedstawiła zwolnienie lekarskie dla 11 ważnych piłkarzy, a prowadzący rozgrywki związek nie zgodził się na przełożenie meczu, co wcześniej – jak twierdzi klub z Wrocławia – nie było problemem nawet w przypadku jednego pozytywnego wyniku koronawirusa w innych drużynach.

- Być może komuś się nie podobało, że Ślęza zdobyła już tyle punktów i trzeba ten zespół zastopować – czytamy dalej.

Wrocławski klub ma także zastrzeżenia do pracy arbitrów w dwóch ostatnich spotkaniach, która miała być „daleka od ideału”.

Przez Ślężę przemawia frustracja?

- Przez Ślęzę przemawia frustracja. Nie będziemy się do tego odnosić. W naszych spotkaniach sędziowie również popełniają błędy, choćby w ostatnim sędzia uznał bramkę dla Stali strzeloną ręką – stwierdził dla Dziennika Zachodniego rzecznik Ruchu Chorzów, Tomasz Ferens.

W środę Niebiescy rozegrają zaległy mecz z Zagłębie II Lubin, a w sobotę Ślęża Wrocław zagra na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon