Śląski Ticket - zwiedzanie Stadionu Śląskiego i Sztolni Królowa Luiza na jednym bilecie

Legendarny Kocioł Czarownic i podziemia Sztolni Królowa Luiza na jednym bilecie – do sprzedaży trafił Śląski Ticket! To początek wspólnych działań Stadionu Śląskiego i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Stadion slaski

Co oferuje Śląski Ticket?

Śląski Ticket to propozycja dla tych, którzy chcą lepiej poznać województwo śląskie. Zarówno dla mieszkańców naszego regionu, jak i dla osób z innych zakątków kraju. Ta oferta obejmuje nie tylko możliwość zwiedzania chorzowskiego stadionu i zabrzańskiej sztolni w atrakcyjnej cenie, dodatkowo są także rabaty na usługi lokalnych firm.

– Oba obiekty łączy nie tylko fakt, że są w swoich kategoriach symbolami województwa śląskiego, ale również to, że każdy z nich posiada bogatą i barwną historię. Dlatego odczuwam ogromną satysfakcję, że dzięki naszym wspólnym działaniom wszyscy chętni będą mogli lepiej nas poznać, a tym samym poznać historię naszego regionu na różnych płaszczyznach – mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

W ramach wspólnego biletu można także liczyć na zniżki w lokalnych hotelach czy restauracjach. W ten sposób obie instytucje chcą zachęcić do przyjazdu mieszkańców innych regionów kraju i pokazać, że na Górnym Śląsku jest wiele interesujących miejsc, w których można ciekawie spędzić czas wolny.

Historia śląskiego sportu i przemysłu na jednym bilecie

W Kotle Czarownic można zwiedzić m.in. szatnię reprezentacji i nową Salę Muzealną i obejrzeć film w stadionowym kinie. Natomiast trasa wodna Sztolni Królowa Luiza to jedna z najbardziej niesamowitych, podziemnych tras turystycznych w Polsce. Jej największą atrakcją jest najdłuższy podziemny spływ łodziami w naszym kraju.

– Możliwość zwiedzenia naszych obiektów w ramach jednego, preferencyjnego biletu zapewni moc atrakcji i niezapomniane wrażenia dla całych rodzin. Śląski Ticket to wspaniała inicjatywa, która wzbogaci ofertę spędzania wolnego czasu w regionie, a dla gości spoza województwa będzie wspaniałą okazją na poznanie prawdziwego ducha Górnego Śląska – mówi o wspólnej inicjatywie Bartłomiej Szewczyk, Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Śląski Ticket dostępny jest zarówno w wersji indywidualnej, jak i w wariantach rodzinnych: 2+1, 2+2 oraz 2+3. Ceny zaczynają się od 70 zł, a bilety nabyć można w recepcji Stadionu Śląskiego, w kasach biletowych Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz na https://bilety.kopalniaguido.pl/. Na bilecie umieszczono specjalny kod QR, który po zeskanowaniu przenosi nabywców biletu na stronę zawierającą szczegółowe informacje nt. zniżek partnerów.

fot. Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon