Skazany za bycie dobrym psem – nietypowa kampania w Chorzowie

Bryś, Bueno i Kida to obecnie najbardziej rozpoznawalne psy w Chorzowie. Spoglądają z plakatów na przystankach komunikacji miejskiej, a towarzyszy im hasło „Skazany za bycie dobrym psem”. To akcja, która ma promować świadomą adopcję zwierząt.

Na kilkunastu przystankach w różnych częściach Chorzowa z plakatów spoglądają Bryś, Bueno i Kida – podopieczni chorzowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Psy na czarno-białych zdjęciach wyglądają jak skazańcy, a plakatach widnieje także hasło „Skazany za bycie dobrym psem”.

Kampania społeczna ma promować świadomą adopcję zwierząt

To cześć wspólnej kampanii społecznej Urzędu Miasta Chorzów, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie oraz firmy AMS, która nieodpłatnie udostępniła w witrynach chorzowskich przystanków. Akcja ma promować świadomą adopcję zwierząt.

- W schronisku wciąż pozostaje wiele cudownych piesków, których jedyną winą jest chyba... bycie dobrym psem! Tyle miłości i wdzięczności pozostaje jeszcze w schroniskowych kojcach – podkreślają organizatorzy akcji.

Wkrótce na ulicach Chorzowa pojawią się kolejne plakaty – tym razem z kotami, które czekają na nowy dom.

- Zapraszamy wszystkich do schroniska w celu poznania zjawiskowego Brysia oraz ogromnej rzeszy jego kolegów – zachęcają pracownicy chorzowskiego schroniska.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie prowadzi także 3. edycję zbiórki ozdób świątecznych. Do 12 grudnia 2021 r. można dostarczyć do placówki własnoręcznie wykonane ozdoby, które będą wystawione na Jarmarku Świątecznym, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na leczenie psów i kotów ze schroniska.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Stare Osiedle

Będą podwyżki? Weryfikacja dochodów najemców mieszkań

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Chorzow rynek urzad miasta

Umów wizytę online. Internetowa rezerwacja w...

Chorzow truchana

Są miliony dla Chorzowa czy nie ma? O co chodzi...

Wielkanoc jajka

Wielkanoc 2021: Jarmark online w Chorzowie

Chorzow rynek wolnosci

Smród w centrum Chorzowa! Skąd ten nieprzyjemny...

Um chorzow zima

Urząd Miasta Chorzów wprowadził zmiany w...