Skazany za bycie dobrym psem – nietypowa kampania w Chorzowie

fot. UM Chorzów
Skazany za bycie dobrym psem

Bryś, Bueno i Kida to obecnie najbardziej rozpoznawalne psy w Chorzowie. Spoglądają z plakatów na przystankach komunikacji miejskiej, a towarzyszy im hasło „Skazany za bycie dobrym psem”. To akcja, która ma promować świadomą adopcję zwierząt.

Na kilkunastu przystankach w różnych częściach Chorzowa z plakatów spoglądają Bryś, Bueno i Kida – podopieczni chorzowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Psy na czarno-białych zdjęciach wyglądają jak skazańcy, a plakatach widnieje także hasło „Skazany za bycie dobrym psem”.

Kampania społeczna ma promować świadomą adopcję zwierząt

To cześć wspólnej kampanii społecznej Urzędu Miasta Chorzów, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie oraz firmy AMS, która nieodpłatnie udostępniła w witrynach chorzowskich przystanków. Akcja ma promować świadomą adopcję zwierząt.

- W schronisku wciąż pozostaje wiele cudownych piesków, których jedyną winą jest chyba... bycie dobrym psem! Tyle miłości i wdzięczności pozostaje jeszcze w schroniskowych kojcach – podkreślają organizatorzy akcji.

Wkrótce na ulicach Chorzowa pojawią się kolejne plakaty – tym razem z kotami, które czekają na nowy dom.

- Zapraszamy wszystkich do schroniska w celu poznania zjawiskowego Brysia oraz ogromnej rzeszy jego kolegów – zachęcają pracownicy chorzowskiego schroniska.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie prowadzi także 3. edycję zbiórki ozdób świątecznych. Do 12 grudnia 2021 r. można dostarczyć do placówki własnoręcznie wykonane ozdoby, które będą wystawione na Jarmarku Świątecznym, a zebrane fundusze zostaną przeznaczone na leczenie psów i kotów ze schroniska.

Skazany za bycie dobrym psem

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów gmach Urzędu Miasta

Czy na rynku w Chorzowie będzie poidełko z wodą pitną?

Zielony Urząd Miasta

Zielony Urząd Miasta Chorzów. Gest solidarności z uchodźcami

Dzwony

„Dzwony” znikają z Chorzowa

Chorzow Katowicka 72

Był bank, będą mieszkania. Nowa inwestycja obok Rynku i...

Chorzow hajducka

Kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w Chorzowie. Będą...

Chorzow rynek wolnosci

Smród w centrum Chorzowa! Skąd ten nieprzyjemny zapach?

Chorzow SP 39

Chorzowska Szkoła Podstawowa nr 39 do likwidacji?